Ponpon Halı Yapımı

Ponpon Halı Yapımı

  ponpon halı süsleme 1

  Yatak odaları, oturma odaları ve diğer odalarınız için halı almak yerine kendiniz halı yapabilirsiniz. Yumuşak ve kolay şekilde yapılan bu halıyı oldukça kolay malzemeler ile yapabilir ve yaparken istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Ponpon halı yapımı için gerekli olan malzemeler ise;

  1. Kaymaz taban
  2. Yün Renkli İp
  3. Makas
  4. 2 adet Tuvalet Kâğıdı Rulosu

  ponpon halı süsleme 2

  Öncelikli olarak kaymaz tabanı nereden bulacağız diye düşünecek olursanız tüm ucuzluklar da satışı yapılmaktadır. Oradan uygun fiyatlar ile alabilirsiniz. Öncelikle halıya başlamak için ponpon yapmanız gerekmektedir. Ponpon için satın aldığınız ipleri 2 adet tuvalet kağıdı rulosuna dolayarak ponponları resimde gördüğünüz gibi yapabilirsiniz. Ponponları yaptıktan sonra kaymaz tabana bağlayacaksınız. Bu şekilde devam ederek evinize yumuşak paspas ve halı yapabilirsiniz. Bunu istediğiniz renkleri bir araya getirerek yapabilirken aynı zaman da tek renkte de yapabilirsiniz. Sizler ile paylaşacağımız fotoğraflara bakabilir ve detaylı inceleyerek yapmaya başlayabilirsiniz.

  el yapımı ponpondan halı süsleme

  Kendi emeğiniz ile yapacağınız bu halıdan aynı zaman da banyo gibi yerlerde de kullanabilirsiniz. Aynı zaman da kaymaz tabanı yuvarlak şekilde keserek yuvarlak şekilde de yapabilirsiniz. Kendi hayal gücünüzü kullanarak marifetlerinizi gösterebilirsiniz. Emek gerektiren bir iş olsa da manevi değeri yüksek ve şık bir halı yapabilirsiniz.

  el yapımı ponpondan halı süsleme

  el yapımı ponpondan halı süsleme

  el yapımı ponpondan halı süsleme

  el yapımı ponpondan halı süsleme

  ponpon halı süsleme 1

  el yapımı ponpondan halı süsleme ponpon_hali_yapimi_9

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.