Romantik Bir Zarf Nasıl Yapılır

romantik zarf nasıl yapılır

Hazır sevgililer günü de yaklaşıyorken, sevgilinize göndereceğiniz kartpostal veya mektuplarınızı kendi el emeğinizle hazırlayabileceğiniz bu zarflarla daha anlamlı ve özel kılabilirsiniz. Ya da sevgililer günü hediyesi olarak tercih ettiğiniz hangi ürün olursa olsun o ürünü daha romantik kılmak için el yapımı romantik zarflardan yararlanabilirsiniz. Bugünkü yazımızda sizlere romantik bir mektup & kartpostal zarfı nasıl yapılır adım adım anlatmaya çalışacağız. Hazırsanız hadi o zaman kollarımızı sıvıyalım ve bir an evvel o muhteşem zarfımızla buluşalım.

1. Bölüm: Kart Stoğunun hediye Zarfı Yapılması:

romantik zarf nasıl yapılır

Standart bir zarfı yavaşça ayırın: Zarfın sıkışmış kenarlarını açmak için bir mektup açacağına ihtiyacınız olabilir.

romantik zarf nasıl yapılır

Standart kartın ana hatlarını kart stoğunun üzerine çizin: Bu aşamada siyah bir kurşun kalem kullanmanız ideal olacaktır.

romantik zarf nasıl yapılır

Şablon zarfını çıkarın: Ana hatları kart stoğunun üzerine çizdikten sonra, şablonu ilerleyen safhalarda kullanmak adına şimdilik bir köşeye ayırın.

romantik zarf nasıl yapılır

Önceki adımda çizdiğiniz katlama çizgilerini makaslar kesin: Bu adımda makas ile tamamen kesme değil kenarlara ince bir girinti oluşturmanız gerekmektedir.

romantik zarf nasıl yapılır

Kart stoğu üzerine çizdiğiniz şablon çizgilerini takip ederek kesin: Kesimin düzgün ve muntazam olması için dikkatli ve titiz hareket etmeniz gerekmektedir.

2. Bölüm: Dekoratif Zarf Kaplama Yapımı:

romantik zarf nasıl yapılır

Yeni zarftan daha büyük bir hediye paketi açın: Bu seçtiğiniz hediye paketi zarfın oldukça yeni ve güzel görünmesini sağlayacaktır. Kestiğiniz zarfı bu hediye paketinin beyaz tarafına doğru yerleştirin.

romantik zarf nasıl yapılır

Zarfın dış hatlarını bir kurşun kalem yardımıyla hediye paketinin beyaz tarafına çizin: Zarfımızı oluşturmak için yapılması gereken aşamadır. Ancak burada dekoratif bir model oluşturacağımız için hediye kâğıdındaki zarfın kenarlarının çevresinde bol miktarda boşluk yani kenar kaldığından emin olun.

Kart stoğu zarfını çıkarın: Daha sonra kullanılmak üzere bir kenara koyun.

romantik zarf nasıl yapılır

Kenarlara ekstra genişlik eklemeyi unutmayın: Kenarların ekstra boşluk olması hediye zarfının daha güzel ve dökümlü durmasını sağlayacaktır. Bu sebepten ötürü ideal olarak iki üç santim kadar bir ekstra genişlik ekleyin.

romantik zarf nasıl yapılır

Hediye zarfının boyutlarından büyük olan kısımları kesin: Düzgün bir şekilde kesim yapabilmek ve zarfın kırışmasının önüne geçebilmek için zarf üzerine bir ağırlık koyabilirsiniz.

3. Bölüm: Hediye Zarfını Bir Araya Getirmek

romantik zarf nasıl yapılır

Hediye kartını kart stoğunun dış kısmına yapıştırın: Bu aşamada kâğıt ve karta uyumlu bir tutkal kullanılmanız daha iyi olacaktır. Hediye kartını kart stoğunun üzerine dikkatlice koyun ve sabitleyin. Elleriniz ile tutkalda oluşan köpükleri ortadan kaldırabilirsiniz. Kuruması içinse bir on dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır.

romantik zarf nasıl yapılır

Kenarları kart stoğuna yapıştırın: Kenarlara makas yardımıyla güzel bir şekilde girintiler oluşturun. Bu girintiler yardımıyla da katlayın ve tutkal ile yapıştırın. Tutkalın düzgün ve pürüzsüz bir şekilde yapıştırması için eliniz ile kâğıdın üzerinden sıyırın. Sonrasında on beş dakika kadar kurumaya bırakın.

4. Bölüm: Son Dokunuşlar

romantik zarf nasıl yapılır

Zarfın iç kısmını renkli bir kâğıt parçası ile tamamlayın: Orijinal şablon zarfını kullanarak, zarf şeklini renkli bir kâğıda çizin. Şablonu çıkarın ve renkli kâğıdın üzerine çizdiğiniz şekli kesin. Tekrar yapıştırıcı tutkal kullanarak zarfın iç kısmına yapıştırın. Burada seçmiş olduğunu renkli kâğıdın desenini ve rengini iyi seçin.

romantik zarf nasıl yapılır

Zarfınızın dışını dekore edin: Bir zarfın dışını dekore edip süslemenin bin bir çeşit yol ve yöntemi bulunmaktadır. Renkli çıkartmalardan tutunda eğlenceli resimlere ve ilgi çekici yazılara kadar pek çok öğeyi ekleyebilirsiniz. Burası sizin yaratıcılığınızı göstereceğiniz bölüm. Dilerseniz alıcının adını soyadını da renkli ve parlak bir şekilde yazıp ekleyebilirsiniz.

romantik zarf nasıl yapılır

Hediye çeki, romantik aşk mektubunuz veya aşk şiirinizi zarfınızın içine yerleştirin: Ayrıca bir not da ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir