Sevgililer Günü Hediyesi Olarak Ne Çiçek Alınır?

Sevgililer Günü Hediyesi Olarak Ne Çiçek Alınır?

  sevgililer_gunu_hediyesi_gul

  Sevgililer günü hediyesi dendiğinde olmazsa olmazların başında çiçek hediyeleri gelir. Hatta bu gün için gelenekselleşmiş ve bu günü en iyi temsil eden çiçek hiç kuşkusuz güllerdir. Gül çiçeğinin her rengi farklı anlamları ifade ettiği için sevgiliye olan hisleri en kolay açıklayan çiçeklerdendir.

   Peki, Sevgililer gününde sevgiliye olan hisleri en güzel ifade eden ve aşkınızı açıklayan güllerin adet sayıları ve renkleri hangi manaları taşır. Şimdi açıklayacağım kısım sevgilinize sevgililer günü hediyesi olarak gül vermeden önce en detaylı okumanız gereken bölüm.

  İlk olarak sevgililer günü hediyesi olarak alınacak güllerin adet sayıları ne ifade ediyor?

  Tek bir gül: Sevgilinize “seni seviyorum” demek istiyorsanız, bunun en zarif ve güzel yolu sevgilinize alacağınız tek bir gülden geçer. Ayrıca ilk buluşmalarda ona olan aşkınızı ve onu ilk gördüğünüzde ona vurulduğunuzu ifade eder.

  Bir Demet Gül:Sevgililer gününde sevgilinize kocaman bir demet gül hediye ederseniz, bu sevgilinize olan hayranlığınızı ifade eder.

  İki Adet Gül:Güller genel olarak tek sayı olarak sevgiliye hediye edilirler. Örneğin nazardan korkuyorsanız 41 adet gül ile ne kadar güzel olduğunu ve “Nazar değmesin” demek istediğinizi ifade eder. 2 adet gül verilmesinin de şöyle bir manası vardır; 2 adet gül çift sayısı olduğundan çiftlerin herbirini sembolize eder. Eğer nişanlınıza ya da sevgilinize evlilik teklifi edecekseniz çiçekçinizden iki adet gül istemeyi unutmayın.

  Sevgililer gününde hangi renk gül ne manaya gelir?

  Kırmızı Gül: Kırmızı renk ateşin,sevginin ve tutkunun rengidir. Bu sebeple sevdiğinize karşı olan aşkınızı ifade etmede kırmızı renk kullanılır. Kırmızı renkteki güller sevgiliye beslenen büyük aşk duygularının somutlaştırılmış objelerinden olduğundan sevgililer günü hediyesi olarak aşıkların birinci tercihi olmalıdır. Ayrıca sevgilinize “seni seviyorum” demek için tek bir gül alabilirsiniz.

  Beyaz Gül:Beyaz renk, saflığı ve temizliği sembolize eder. Bu nedenle sevgiliye alınabilecek beyaz bir gül sevginizin en saf halini gösterir. Ayrıca beyaz güller sevgiliye evlenme teklifi etmenin en güzel yollarından biridir. “beni tüm saflığımla ve temizliğimle kabul edermisin?” sorusunu sorma amacı ile takdim edilir. Bu yüzden eğer sevgilinize sevgilliler gününde evlenme teklifi etmeyecekseniz beyaz güllerden uzak durun.

  Pembe Gül: Yeni bir ilişkiye başlamış olan sevgililer için en uygun gül rengi pembedir. Her ne kadar sevgililer gününün ana rengi kırmızı olsa da, ilişkinizi yeni başlamış ve daha adını koymaktan dahi çekiniyorsanız sevginizi pembe güller ile gösterebilirsiniz. Pembe renk, kırmızı ve beyaz renklerinin karışımından elde edilebilen ara bir renktir. Bu yüzden pembe güller kırmızının tutkusuyla , beyazında saflığıyla harmanlanmış en güzel sevgililer günü hediyesi olabilir.

  Sarı Gül:Sevgililer gününde en uzak durulması gereken renkteki gül sarı renkteki güllerdir. Çünkü bu renk güller;dostluğu ve arkadaşlığı sembolize eder.