Sevgilimle Nasıl Poz Versek Acaba?

Hayatınızda yaşadığınız ve unutamadığınız birçok romantik anınız vardır elbette. Bunların bazıları bilinçsizce oluşmuş bazıları ise yapılan planlar sayesinde meydana gelmiştir. Biz diyoruz ki ilerde hatıra olması için sevgiliniz ile profesyonel fotoğraf çektirmeye ne dersiniz? Ama öyle sıradan sarılarak öperek değil, resimlere anlam katarak, aşkınızı konuşturarak yani kısaca sizi anlatacak dolu dolu kareler çıkarmaya var mısınız?

Saf sevgili

sevgiliyle nasıl poz verilir

Saf sevgiyi bizce en çok bu kare anlatabilir. Onunla özellikle bir kumsala oturup arkanıza da daha çok göz yüzü fonunu koyarak harika bir kare elde edebilirsiniz. Birbirinize sırtlarınız dönük ve yapışık şekilde çekmeniz de birçok şey ifade ediyor olacak. Her şeyden önemlisi görselde ki örneğe baktığınızda da ne kadar romantik olduğunu görebiliyor olacaksınız.

KAR ROMANTİZMİ HER ZAMAN AŞKI YAŞATIR

sevgiliyle nasıl poz verilir

Özellikle bir akşam üstü ya da ışığın çok iyi vurduğu bir gece de harika bir fotoğraf çektirebilirsiniz. Özellikle kar küçük küçük yağmaya başladığında kadının ayakta durduğu erkeğin ise ona diz çöktüğü bir anın resmi çok güzel olacak diye düşünüyoruz. Profesyonel fotoğraf makinesi ile çektirdiğinizde eminiz ki bu harikam bir tablo olarak kalıyor olacak. Hem çok basit çekilecek hem de dolu dolu aşk kokacak bu kare sizi tam olarak anlatmalı.

sevgiliyle nasıl poz verilir

Romantik fotoğraf çekimleri her zaman çok hoş anılar bırakır arkanızda. Bir fotoğrafçı ile anlaştığınız zaman en klasik pozları vermenizi isterler. Bizce siz daha fazlasını en çok olanı yani aşkınızı en iyi anlatan kareleri tercih etmelisiniz. Birçok farklı kare ile oluşan bir kolaj yaptırabilirsiniz mesela. Çimlerin üzerinde oturmuş ve gülen bir çift, hemen altında kavuşan eller ve bir altında birbirine sarılmış iki aşık. Farklı farklı kareler olsa da her karede aynı aşk duyguları olduğu için bir bütünlük olacak ve çok hoş bir karma çıkıyor ortaya.

 

GÜN BATIMI AŞK FOTOĞRAFLARI

sevgiliyle nasıl poz verilir

Gün batımı çift fotoğrafları amma da klasik oldu diyebilirsiniz. Olsun klasik olsun ne olur ki? önemli olan o karede sizin yer almanız olacak. Özellikle güneş batarken yakalayacağınız bir kare çok şey anlatıyor olacak. Bunun için yaz akşamları harika bir tercih. Biraz zaman harcayarak güneşin tam batmasını bekleyecek ve aynı zamanda biraz mekan keşfi yapıyor olacaksınız ama sonunda çıkan fotoğrafı görünce değdiğine inanıyor olacaksınız.

Yeşilçam pozları

sevgiliyle nasıl poz verilir

Yeşilçam sevgili pozlarına dair bir kareniz var mı? O halde olmalı. O ağacın altıda diye başlayan birçok romantik şarkı varken yoksa sizin bir ağaç altında çekilmiş resminiz yok mu? Bizce romantik fotoğraflara ait en güzel örnek yine güneşin batması ile yavaş yavaş kararmaya başlayan bir dev ağacın altında çekilen kare olacaktır. Romantik, aşk kokulu bir fotoğraf çektirmek aslında hiç de zor değil.

 

DEĞİŞİK FOTOĞRAF ÇEKİMLER

sevgiliyle nasıl poz verilir

Aşk dolu romantik fotoğraf çekimleri arıyor ama biraz da değişik olsun diyorsanız o halde harika bir örnek ile karşınızdayız. Sonbahar gününde yine güneşin batması ile ortaya çıkacak olan bu resim çok hoş bir görseli olacak diye düşünüyoruz. Bir kucak dolusu yaprakları toplayarak çektireceğiniz resim aslında 3 farklı kareden oluşuyor olacak. İlkinde ona doğru koşarken ki kare olurken diğer karede ise tam ona sarılacakken tüm o yaprakları havaya savurmanız olabilir. Elbette son karede ise bir birinize sarılmanız fotoğraf kombinini tamamlıyor olacak. Eğer biraz da fotoğraf hilesinden anlıyorsanız yaprakları hafif kalp şekline getirerek çok daha hoş bir fotoğraf olmasını sağlayabilirsiniz.

 

CIVIL CIVIL AŞK KOKAN BİR AN

sevgiliyle nasıl poz verilir

Aylardan yaz ya da ilkbaharın son demleri. Sevgiliniz ile yemyeşil çimenlere uzanmışsınız ve etrafınızda harika renkli çiçekler. Sırtınızı dönüp birbirinize yaslandığınız bu kare bize en güzel ve en romantik fotoğraf çekimlerine aday olacak diye düşünüyoruz. Oldukça parlak, oldukça net olan bu resim sizin içinizin ne kadar kıpır kıpır ettiğini gösterecek. Bizce bunun gibi rengarenk bir anınızda mutlaka olması. Özellikle ışığın en iyi saatlerinde çok daha güzel ve net parlak çıkmasını sağlayabilirsiniz.

İskele ve deniz romantizmi

sevgiliyle nasıl poz verilir

Aşk dediniz mi, romantizm dediniz mi nedense su vazgeçilmez bir etken oluyor. Su gibi saf ve su gibi berrak bir benzetme aşk için bizce tam doğru tanımlama olacaktır. Güzel bir iskelede biraz mumlar ile uzanmış bir halde çektireceğiniz kare oldukça romantizm kokabilir. Biraz poz erildiği çok belli olabilir ama olmaması için de bir neden yok ki? siz sadece sevginizi fotoğraflamış olacak ve herkese duygularınızı bu kare ile geçirmiş olacaksınız. Bu an için illa bir yaz ayı olması gerekmez. Mumum sönmeyeceği her hava durumu gayet yerinde bir seçim olabilir. Bir yandan suyun saflığı bir yandan mumların romantikliği ve en çok da ikinizin o derin aşkı bizce çok şey anlatıyor olacak.

sevgili fotoğrafları

Kısaca sevgiliniz ile çektireceğiniz bu fotoğraflar gün gelecek en iyi şahitlerinizden biri olacak. Umarız bakıp ağlayacağınız değil, bakıp bakım gülümseyip ona sarılacağınız bir geleceğiniz olur. Kısaca aşkınızı her zaman herkese görünür olarak kılmak isterseniz sevgili ile fotoğraf çekimleri oldukça hoş bir seçenek olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir