Sevgilinize El emeği Kalp Kutu Yapın

Sevgilinize El emeği Kalp Kutu Yapın

  Sevgilinize 8 Adımda Romantik Kalp Kutu Yapın! 
  1. Ahşap malzemeler satan kırtasiyelerden,yapı marketlerden ve internet üzerinden boyasız ahşap kalp kutunuzu,kırmızı ahşap boyanızı,kalın ve ince fırçanızı,maket bıçağınızı,beyaz ve kırmızı karton kağıtlarını alıyorsunuz.
  2. Ahşap boyama konusunda herhangi bir deneyiminiz yoksa internet üzerinden bilgi alabilirsiniz fakat ilkokulda suluboya yaptıysanız bu eğitime gerek dahi yok:)
  3. Ahşap kutumuzu boyamak için gerekli olan bütün malzemelerimizi tamamladıysak, masamızın başına geçerek kalp kutumuzu sevgililer gününde vericekseniz, kırmızı boyayla, doğum günü veya diğer özel günlerde vericekseniz sevgilinizin hoşlandığı renkte boyayın.
  4. Kutumuzun boyama ve kuruma aşamasını tamamlandıktan sonra en zor ve en önemli kısım yaratıcılık aşamasına geliyor.
  5. Her ne kadar kutunuz bu haliyle bile gözünüze çok romantik olduğu ve emek verdiğinizi göstersede,sevgilinizi etkilemek ve kutunuzun daha anlamlı hale gelmesi için içerisine bazı şeyler koymak gerekir.
  6. Peki kutunuzun içerisine ne koyabilirsiniz?
   6.1-öncelikle sevgililer gününde vericeğiniz çok romantik bir kutu hazırlıyorsanız, malzemeler kısmında belirttiğim kırmızı ve beyaz kartonları kullanın. kartonları kalp şeklinde keserek içerisine internette bulabileceğiniz romantik aşk sözlerini el yazınızla yazıp koyun.Çicekçiden yaklaşık 5 liraya alabileceğiniz kırmızı ve beyaz gül yapraklarını da kutunuzun içerisine serpiştirirseniz kutunuz çok daha romantik olacaktır.
   6.2-Sevgilinize doğum gününde kalp kutu hediye edecekseniz,kırmızı veya sevgilinizin hoşlandığı bir renge boyadığınız kalp kutumuzun üzerine,beyaz kartonu kullanarak;
   Karton üzerine sevgilinizin adını,iyi ki doğdun dileklerinizi, 25. yaş günün kutlu olsun yada sevgilimin 25 yaşında…
   gibi yazılar yazarak,her harfin içini maket bıçağıyla kesip şablon haline getirin. kutunuzun üst kapağına şablonu beyaz boya veya tercih ettiğiniz herhangi bir boya ile uygulayın.kutunuzun içerisinede pek çok pastaneden bulabileceğiniz çikolatalar ile süsleyin ve internetten bulduğunuz veya kendinizin yazdığı romantik doğum günü ile ilgili bir şiir koymayı da unutmayın.
  7.  Kalp kutunuzun içerisine benim önerilerim haricinde sevgilinizin hoşlandığı herhangi bir eşyayı da koyabileceğiniz gibi , diğer tüm süsleme işlemlerini de kendi hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanarak doldurabilirsiniz.
  8. Son olarak kalp kutunuzun dışına beyaz bir kurdele ile fiyonk yapıp kutunuzu bağlıyabilirsiniz.Unutmayın ki sevgiliniz, el emeğinizi vererek yaptığınız bu kutuyu görünce çok duygulanacak ve Boynunuza atlamamak için kendini zor tutacaktır.


  3 YORUMLAR

  1. Bence gerçekten çok hoş. Lakin erkeklerin güçlükle düşüneceği, genelde bayanların aklına gelecek türden bir hediye. Bi’ erkeğe verilir mi, orası da tartışılır tabii. Keşke erkekler bunca romantik olsalar! Müthiş hoş. Teşekkürler. 🙂

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.