Sevgiliye Alınabilecek Çiçekler Ve Anlamları

Sevgiliye Alınabilecek Çiçekler Ve Anlamları

  Çiçekler, geçmişten günümüze, hiç eskimemiş,her zaman kabul gören, duyguları en iyi şekilde ifade eden, hem klasik hemde çok romantik hediyelerin başında gelmektedir. Fakat çiçeklerin her birine insanoğlu farklı ve derin anlamlar yüklemiştir. Farklı modellere ve renklere sahip çiçeklerin taşıdıkları bu özel anlamlar, aşkı,sevgiyi,hüznü,ayrılığı,tutkuyu,mutluluğu daha sayamadığım onlarca duyguyu ve mesajı iletmek için kullanılmışlardır.  Örnek vermek gerekirse; Genel olarak sevgiliye alınan kırmızı güller,aşkı,tutkuyu ve arzuyu ifade ederken,beyaz renge sahip güller saflığı ve mutluluğu ifade eder. Hatta sarı renkli çiçeklerin tamamı ayrılığı,kızgınlığı ve fesatlığı simgeler. Bu nedenle ilk önerim sevgilinize çiçek alacaksanız kesinlikle sarı olanlarından uzak durun. Yukarıda da belirtmiş olduğum gibi kimi çiçek, tutkuyu,saflığı ,ayrılığı ifade ederken, kimi çiçek ise dostuluğu,af dilemeyi ve mutluluğu ifade etmekte. Eğer sizde sevgilinize hediye olarak bir çiçek almayı ya da göndermeyi planlıyor fakat hangi renkte ve şekilde çiçeğin ne anlam ifade ettiğini bilmiyorsanız bu makalemizde tüm bunları öğreneceksiniz.  Çiçeklerin anlamlarına geçmeden evvel , son söz olarak; tüm kadınlar çiçektir ve unutmayın ki tüm bayanlar çiçek almaktan hoşlanırlar ve ruhları okşanır. Bu yüzden sadece özel günlerde değil, belirli aralıklar sevgilinize ya da eşinize çiçek göndermeyi unutmayın.

  Sevgilinize hediye edebileceğiniz yüzlerce çiçek modeli olmasına rağmen en çok tercih edilenler; kırmızı ve beyaz güller,orkideler,Laleler,Karanfiller,Papatyalar ve Lilyumlardır.

  nokta

  Kırmızı Gül
  Kırmızı Gül

  KIRMIZI GÜL: Sevgiliye çiçek dendiğinde ilk akla gelen çiçek kırmızı güllerdir. Kırmızı renkli olması; aşkı,tutkuyu ve arzuyu ifade etmektedir.Ayrıca sevgiliye hediye edilebilecek tek bir gül  “Seni seviyorum” demenin maddeleştirilmiş halidir.

  nokta

  Beyaz Gül
  Beyaz Gül

  BEYAZ GÜL: Saflığın, temizliğin ve masumiyetin simgesidir beyaz güller. Dolayısıyla sevginizi en saf biçimde sevgilinize göstermek istiyorsanız beyaz gülleri tercih edebilirsiniz. Beyaz güller diğer diğer özelliği evlilik teklifi edilecek kıza taktim edilmesidir. Beyaz bir gül aslında “benimle evlenir misin” demenin somut halidir. Yani kısacası beyaz bir gül sevgiliye verilebilecek en güzel çiçeklerdendir.

  nokta

  Pembe Gül
  Pembe Gül

  PEMBE GÜL: İlişkisiniz daha yeni , sadece birkaç aylık ise; sevgilinize pembe bir gül hediye edebilirsiniz. Pembe rengis herkesin de bildiği gibi kırmızı ve beyaz rengin karışımından oluşmuş ara bir renktir. Bu yüzden kırmızının, tutkusunu ve beyazın saflığıyla yoğrulmuş içerisinde her ikiyi duyguyu barındıran bir çiçektir. Eğer sevgilinize ilk defa çiçek gönderecekseniz, pembe gülleri seçmenizi öneririm.

  nokta

  Sarı Gül
  Sarı Gül

  SARI GÜL: Sevgilinize kesinlikle almamanız bir gül varsa oda sarı güllerdir. Çünkü bu çiçeğin ayrılık,kızgınlık ve arkadaş olmayı simgeleyen manası vardır.  Sevgiliniz hariç tüm arkadaşlarınıza sarı gülleri hediye edebilirsiniz.

  nokta

  Orkide
  Orkide

  ORKİDE ÇİÇEĞİ:Sevgiliye ikinci sırada hediye edilebilecek ve en çok tercih edilen bir diğer çiçek modeli orkidelerdir. Orkide çiçekleri, kadınlığı en iyi şekilde temsil eden bir çiçektir.  Orkide çiçekleri , üremek için etrafına afrodizyak kokusu yayan, doğal kokulu bir çiçektir.  Orkide çiçeklerinin anlamı: Sevgilizin yanında her daim olacağınızın sözünü veren bir anlam taşır. Ayrıca: lüksü,şehveti ve parayı temsil eder.

  nokta

  lale
  lale

  LALE ÇİÇEĞİ:Zambak giller ailesinin en güzel çiçeği olup ,anavatanı kazakistandır. Kırmızı ve beyaz lalelerin farklı anlamları vardır. Kırmızı lale:seni seviyorum demek iken, beyaz lale; Saflık ve temizlik anlamını yaşır. Ayrıca divan edebiyatında kırmızı laleler; aşığının yanağına ve göz yaşlarına benzetilir.Henüz daha ilişkinin başında olan sevgililerin alabilecekleri en doğru çiçek tercihi laleler olabilir.

  nokta

  Karanfil
  Karanfil

  KARANFİL: İçtenliği ve samimiyeti en güzel ifade eden çiçeklerin başında karanfiller gelir. Eğer sevgilinize ya da eşinize olan bağlılığınızı,sadakatinizi ve duygularınızın en saf halini göstermek istiyorsanız pembe renkli karafilleri tercih edebilirsiniz.

  nokta

  BENZER KONULAR

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.