Sevgiliye Alınabilecek Çılgın Hediyeler

çılgın hediyeler

sevgiliye_hediye

Hediyetavsiyeleri.com takipçileri “sevgiliye hediye bulma, alma ve seçme” konularında bu zamana yüzlerce makale paylaştık. Fakat bu yazımızda tüm bu önerilerimizi bir araya toplayarak ve harmanlayarak, sevgilinizi duygulandıracak ve içerisinde derin anlamlar taşıyacak, etkileyici ve uzun yıllardan hafızalardan silinmeyecek kısa ve öz  hediye önerilerimle sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Kısacası bu makalemdeki hediye önerilerimden; sevgilinize yılbaşında, sevgililer gününde, doğum gününde, yıldönümünüzde hatta ay dönümü ve tanışma yıldönümü gibi yeni türeyen hediye alınması zorunluluk gibi gözüken özel günlerde faydalanabilirsiniz.

İşte Sevgilinize Yapabileceğiniz ya da Alabileceğiniz Çılgın Hediye Fikirleri:

 • 14 şubat; sevgililer için çok önemli ve unutulmaması gereken o özel gün. Peki sevgililer günü için nasıl bir hediye vermeli? 14 şubatın geç saatlerine kadar bekleyin, sevgiliniz bu özel günü unuttuğunuzu sansın. Sonra sevgilinizin evine 100-200 sayısı size kalmış çok sayıda kırmızı gül gönderin. Ve şöyle bir not düşün; ” Bu gülleri sakın kurutma, onlardan 20 kavanoz gül reçeli yapılır ama benim için en tatlı reçel sensin.
  nokta
 • Çok ilginç bir hediye önerisi daha, sevgilinize pazardan bir çorap satın alın ve bu çorabı vermeden evvel yaklaşık 3-4 gün boyunca giyin. İyice koktuğunu hissettikten sonra:) üzerine bu çorapları 4 gün boyunca hiç çıkarmadan giydim bu duyduğun koku ayaklarımın kokusu yazan bir not ile paketleyin. Paketi açtıktan sonra gözlerinde bir yaşarma yoksa hiç etkilenmemiştir ve size tahammülü yoktur demektir, bırakın ondan sevgili olmaz. Dip not: Gözleri o iğrenç kokudan da yaşarabilir 🙂
  nokta
 • Romantik bir hediye önerisi daha; sevgilinize sürekli başınızı yaslayarak uyuduğunuz, saçlarınızın kokusunun sindiği yastığınızın kılıfı paketleyin ve ona hediye edin. Gerçekten çok mutlu olacaktır.
  nokta
 • İşte süper bir hediye fikri daha! Bu hediye için biraz uğraş vermeniz gerekecek baştan söyleyelim. Bir kaç baş soğan soyun ve doğrayın. gözlerinizdeki yaş torbaları iyice dolsun. Ardından sürekli ağladığınız bir filmi açın ve iyice duygu patlaması yaşayıp bol bol ağlayın. Ağlarken göz yaşlarınızın hepsini küçük bir şişede toplayın. Üzerine de kısa bir not düşün; bu göz yaşlarının hepsi senin düşünürken akıttığım göz yaşlarım yazın. Emin olun sevgiliniz duygulanıp boynunuza sarılacaktır.
  nokta
 • Sevgilinize üzerine mesajlar, figürler ve ona olan hitap şekillerinizi yazdırabileceğiniz butik kurabiyelerden yaptırın. Şık kalp kutularında hediye olarak verebileceğiniz bu kurabiyeleri hediyetavsiyeleri.com’un uzman kadrosuna yaptırabilirsiniz. Sevgiliye özel mesajlı kurabiye modellerimizi, kutu örneklerimizi ve ücretlerini buradan öğrenebilirsiniz.
  nokta
 • Sevgilinizle çıkmaya başladığınızdan bugüne hafızlarınızdan çıkmayan anılarınızı, yaşadıklarınızı ve kısa cümleler ile sizi anlatan birşeyler yazın. Roman yazın demiyoruz , 20-30 sayfa da olsa kafi. Fakat yapacağınız bu hediyenin profesyonelce görünmesini istiyorsanız cilt ve baskı yapan copy centerlarda profesyonel bir kitap haline getirin.  Size özel oluşturduğunuz kitabın kapağına  birlikte çekilmiş olduğunuz fotoğrafınızın ve isimlerinin olmasına dikkat edin! Dışardan bakıldığında kitapçılarda satılan kitaplardan farkı olmayan bir tasarım yapabilir ve sevgilinize hediye edebilirseniz, sevgilinizin hediyeyi aldıktan sonra çığlık atması ve mutluluktan boynunuza sarılması kaçınılmaz olur:)
  nokta
 • Şiirler, sevgililerin arada romantiklik yapmak için kullandığı veli nimetlerin başında gelir. Siz de şiirlerin bu gücünü kullanmak ve sevgilinize çok romantik bir hediye vermeyi düşünüyorsanız, ona mesaj olarak attığınız şiirleri kendi ses tonunuz ile okuyarak bir DVD’ye kaydedin ve sevgilinize hediye edin.
  nokta
 • Her sevgilinin kafa kafaya verip çekilmiş olduğu  fotoğrafı illaki vardır. Özel bir günde, özel bir anda baş başa vererek çekildiğiniz o fotoğrafın aynısını kara kalem portre olarak profesyonel ressamlara çizdirebilirsiniz. İnternette kısa bir araştırma ile kara kalem portre  yapan firmaları bulabilirsiniz. Fiyatları yaklaşık 50TL civarında.
  nokta
 • Sevgilinize portre yaptırmak pahalı gelirse, ilk okulda resim çizdiyseniz ve az biraz resim yapma konusunda yeteneğiniz var ise; sevgiliniz ile beraber çekildiğiniz fotoğrafın kara kalem çizimini siz yapın. Yaptığınız fotoğrafın size ve sevgilinize birebir benzememiş olması çok normal, sonuçta siz profesyonel bir ressam değilsiniz. Ama emek vererek ve sürekli sizi düşünerek yaptığınız bir hediye varsa ortada her şeyden değerlidir. Yaptığınız fotoğrafı şık bir çerçeve ile çerçevelettikten sonra sevgilinize sevgililer gününde ya da doğum gününde hediye edin. Sevgiliniz: “Bu bana hiç benzemiyor iğrenç olmuş” diye tepki verirse vurun kafasına çerçeveyi ayrılın ondan:)
  nokta
 • Bir muhabbet kuşu ya da papağan alın. Aldığınız bu kuşa sizin için o değerli ve özel güne kadar sevgilinizin ismini ezberletin. Sevgiliniz sürekli kendi ismini şakıyan bir kuşu hediye olarak aldığında , size açık ve net söylüyorum ağlamaktan gözleri şişecektir.
  nokta
 • Sevgiliye verilecek çok farklı bir hediye önerisi daha Yabancı bir filmden esinlenerek yazdığım bu hediye önerisi, sevgilinize aşkınızda kötü zamanlar olsa dahi sürekli yenilenerek, düzelecek mesajı verecek cinste. Dizinizi ya da dirseğinizi bir yere çarpın ve sıyrılsın. Ardından yara oluşsun ve kabuk bağlasın. Kabuk düşene kadar koparmayın ve düşen kabuğu sevgilinize hediye edin ve aşkınızın, hücrelerin kendini yenilediği gibi yenileneceği mesajını verin.
  nokta
 • Bu hediye fikri ilişkinizin uzunluğuna göre yapılabilir ya da yapılamayabilir. Sevgiliniz ile kaç aydır birlikteyseniz, her aya denk gelecek şekilde ufak hediyeler alın. Kış aylarına kış ile ilgili, yaz aylarına yaz ile ilgili her hediyenin üzerine de ayların isimlerini verin ve tüm ufak hediyeleri şık bir sepette ya da kalp kutuda toplayarak sevgilinize hediye edin. Fakat bu hediye uzun süreli ilişki yaşananlar için biraz pahalıya patlayabilir. 5 senelik bir ilişkiniz var ise; 60 farklı hediye demek ve bunun altından kalkmak biraz kolay değil.
  nokta
 • Sevgilinize her şeyi aldım diye düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz. Sürekli yemek yediğiniz ya da kahve içtiğiniz bardağınızı paketleyin ve sevgilinize hediye edin. Alın size çok değişik ve daha önce alınmamış bir hediye.
  nokta
 • Sevgilime öyle bir hediye vereyim ki, emek versin emek verdikten sonra karşılığı çok büyük olsun şaşkınlıktan küçük dilini yutsun diye düşünüyorsanız. Yapraklarında “Seni Seviyorum” Yazısı açan bitki tam size göre. Dışardan bakıldığında sıradan bir yumurta gibi gözüken fakat sulayıp ,aynı bitki bakar gibi gerekli özeni gösterdikten sonra yapraklarında “seni seviyorum” yazısını görünce şok olacaksınız. Yaklaşık 5 TL’lik fiyatı ile sevgilinize hem çok romantik hem de çok ucuz bir hediye verebilirsiniz. Yapraklarında “Seni seviyorum” yazısı açan sihirli çiçeği burdan alabilirsiniz.
  nokta
 • Yılbaşıların vazgeçilmez hediye olarak görünen kırmızı don muhabbetine sakın gimeyin. Sakın sevgilinize kırmızı don ya da iç çamaşırı almayın. Bu onu sex objesi olarak gördüğünüzü düşündürebilir. Bu yüzden tek tip fabrikasyon hediyelik eşyalardan kaçının. Size özel olmayan hiçbir hediye sizin duygularını, düşüncelerinizi ve ruhunuzu yansıtmaz. Kendi emeğinizin olduğu ve sadece ikinize özel hediyeler her zaman en değerli hediyelerden olmuşlardır. Yüzlerce kişiye özel hediye seçeneğini Burdan inceleyebilirsiniz…
  nokta

Son olarak, Sevgilinize yapabileceğiniz ya da alabileceğiniz hediye tavsiyelerim hakkında ki yorumlarınızı dilediğiniz gibi yazabilirsiniz. Sevgilinize daha önce yapmış olduğunuz ufak sürprizleri yorum kısmından paylaşabilir, şu anda hediye arayışı içindeki kişilere yardım edebilirsiniz. Makaleme hediye ile ilgili O.Henry’nin kısa bir hikayesi ile son vermek istiyorum.. “Kız beline kadar uzun yıllarca baktığı ipek gibi sarı saçlarını satarak sevgilisinin köstekli saatine takması için bir zincir satın alır. Erkek de köstekli saatini satıp sevgilisine o muhteşem sarı saçlarına takması için bir saç tokası satın alır. Fakat buluştukları gün, ne genç kızda tokayı takacak saç , ne de erkekte kızın aldığını gümüş zinciri takacak köstekli saat vardır.”

Kısacası hediye; hatırlatmak, hatırlanılmak, sevilmek, sevebilmektir. Kullanılıp atılacağı ya da sürekli saklanılacağı bir şey değil . Ruhu olan içerisinde derin mananlar barındıran bir şeylerdir…

Sevgiliye Alınabilecek Çılgın Hediyeler” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir