Sevgiliye Ayrılık Mektubu Nasıl Yazılır

Sevgiliye Ayrılık Mektubu Nasıl Yazılır

  Ah! Bugüne kadar birçok makalemi sizler için yazmış ve paylaşmış bulunmaktayım. Ama sanırım içlerinden en zorlanarak yazacağım makalem bu olacak. Çünkü gerçekten kolay bir konu değil, söz konusu ayrılık olunca..
  Ama bazen ayrılıklar daha iyi yaşamlar için, daha mutlu hayatlar için olması gerekendir. Hiçbir çift bir ilişkiye başlarken demez ki ‘’tamam işte!’’ , ‘’kesin evleneceğiz’’ veya ‘’ohoo oldu da bitti bu iş ‘’. İlişkiler evliliğe doğru giderken tanıma aşamalarından geçerek ilerler. Eğer ki ileri de ömürlerinin sonuna kadar beraber yaşamaya karar verdiklerinde yanlış bir karara imza atacaklarsa; önceden bunu ön görmek ve ayrılmak (o an gerçekten üzücü, çok üzücü olsa da!) ikisi için de daha iyi olacaktır. Çünkü önlerin de ki yaşamı mutsuz geçirmelerini ne onlar, ne bir başkası isteyecektir.

  sevgiliye ayrılık sözleri

  Sevgiliye mektuplar hakkında birçok tür de sizlerle bilgilerimizi paylaştık. Aşk mektupları örnekleri arasına girecek olan bu tür içerisinde de sevgiliye ayrılık mektupları kısa paylaşımlar ve sevgiliye ayrılık mektupları uzun uzun paylaşımlarımızı bulacaksınız. Ayrılık mektubu örneği örneklerine de ulaşabileceğiniz bu yazımız da gerçekten sizlere yardımcı olacağımızı düşünüyoruz. Sadece ayrılık mektuplarına özel bir yazı olmasın diye sizlere sevgiliye sitem mektubu hakkında bilgi vereceğimiz gibi, sevgiliye özlem mektupları üzerinde de az ve öz bir şekilde duracağız. Umarım vereceğiniz karar sizler için en iyisi olur diyerek yazımızı sonuna kadar okumanızı istiyoruz. Çünkü gerçekten iyi ve kötü birçok yaşam, ilişki tecrübesi olan birileri olarak bu konuda bilgi ve tecrübemiz var. İyi okurlar dilerim şimdiden.

  AYRILIĞA DAİR İLK BAŞLANGIÇ

  sevgiliye ayrılık sözleri

  Herkes bir ilişkiye başlarken ayrılacağım diye başlamaz tabi ki. Ama yolunda gitmeyen sebeplerden dolayı, huzursuz bir şekilde kendinizi ayrılığın eşiğinde buluveriyorsunuz. Kimi zaman isteyerek kimi zaman istemsiz, ayrılık her zaman için ayrılıktır ve can yakmaktadır. Hem terk eden hem de terk edilen taraf için ne kadar zor olsa da bir şekilde ilişkinin bitirilmesi gerekmektedir. Yüz yüze ayrılmak her zaman için zor derler. Çünkü sevdiğin birisinden ayrılmak, ya da bir zamanlar çok sevdiğin birisinden ayrılmak, hiç kolay bir şey değildir. Bu ayrılık haberini karşı taraf duyduğu zaman ne kadar üzüleceğini bildiğiniz için, onu o halde görmek sizin için kolay olmayabilir. Ayrılık meselelerini uzaktan halletmek her zaman için daha iyi bir yoldur bu yüzden. Ayrılmanızı kolaylaştıracak bir yol olan mektup, derdinize çare olabilmektedir. Ayrılık mektubu yazmak da en az ayrılık kadar zordur. Mektubun ilk cümleleri çok önemlidir. İlk okunan kelimeler ve cümleler mektubun ana fikrini oluşturmaktadır. Direk konuya pat diye girilmemelidir tabi ki de. Güzel bir hitap şeklinden sonra, duygularınızı ve düşüncelerinizi güzel bir dille anlatmalısınız. Asla ve asla kırıcı ve kaba olmamalısınız. Her ne kadar ayrılık mektubu olsa da, bir zamanlar sizin çok sevdiğiniz biri olduğunu unutmamalısınız. Çoğu kişi genelde eski zamanlarını unutmaktadır. Karşısındakini hiç sevmemiş, önem vermemiş gibi davranmaktadır. Fakat bu çok ama çok yanlış bir davranıştır. Bu yüzden karşınızdakine ayrılık mektubu yazarken olabildiğince kibar ve anlayışlı olmalısınız. Onun duygu ve düşüncelerini önemsemeniz sizler için iyi bir iz bırakma yöntemi olabilir. Çünkü ilişki sırasında çiftler her ne kadar birbiriyle güzel vakit geçirip, iyi anılar biriktirse de, ayrılık zamanı tartışmalarından dolayı, birbirlerini kötü hatırlamaktadırlar. Eğer sizler de iyi iz bırakanlardan olmak istiyorsanız yazımızı sonuna kadar takip etmenizi öneririm. Vereceğim öneriler gerçekten ayrılık mektubu yazmanıza çok faydalı olacak ve işinizi basitleştirecektir. Şimdi gelin ayrılık mektubunun diğer ayrıntılarına göz atalım.

  2- SESSİZ VE DİNGİN BİR ORTAM

  sevgiliye ayrılık mektubu örnekleri

  Yazması epey zor ve meşakkatli olan ayrılık mektupları herkesin hikayesinin bir kısmında mutlaka yer almıştır. Çünkü her zaman görüştüğümüz ilk kişi bizim için doğru kişi olmayabilir. Doğru kişiyi bulana kadar bir çok kez yanlış kişilerden geçebiliriz. İşte bu sebepten ötürü ayrılık mektubu yazmak kimileri için kaçınılmaz olmaktadır. Peki ayrılık mektubunu hangi ortamlarda yazmalıyız? Öncelik ile bulunacağınız ortam sizler için çok önemlidir. Eminim ki ayrılacağınız kişiye göstereceğiniz önem mektubunuza yansıyacaktır. Baştan savma kısa cümleler ile sevdiğinize veda etmek istemezsiniz herhalde? İşte bu yüzden bulunacağınız mekanı iyi seçmeniz gerekmektedir. Eğer evde tek başınıza iseniz evde yazmanız sizin için uygun olacaktır. Çünkü gürültüden uzak ve kendinizi iyi hissettiğiniz tek yer evinizdir. Bu yüzden kafanızı toparlamanız da o kadar kolay olacaktır. Ya da sizi iyi hissettirecek sessiz ve dingin başka bir ortam var ise oraları da tercih edebilirsiniz. Bu bir deniz manzarasına karşı sahil kenarı olabilir, doğa manzaralı sessiz bir park ortamı olabilir. Ayrıca alacağınız temiz hava da size mektup yazarken daha bir kolaylık sağlayacaktır. Böylelikle cümleleri daha iyi kafanızda toparlayacaksınız ve ayrılık satırlarını kağıdınıza aktaracaksınız. Kafamı toplamak için sessiz bir ortama ihtiyacım yok ben her ortamda şahane cümleler ortaya çıkartırım diyorsanız dilediğiniz mekanda mektup yazma özgürlüğüne sahipsiniz.

  3- MEKTUBA ÖN TASLAK HAZIRLAYIN

  sevgiliye ayrılık mektubu örnekleri

  Karşınızdaki kişiyi en az üzecek şekilde ve kırmayacak şekilde bir ayrılık mektubu oluştururken eminim ki çok zorlanacaksınız. Mektup kağıtlarına sürekli yeni bir başlangıç yapmak ve kağıtları buruşturup buruşturup atmak istemiyorsanız mektubunuz için mutlaka ön bir taslak oluşturmanız gerekmektedir. Böylelikle kafanızda olan konuları unutmamış olacak ve mektubu yazarken daha bir kolaylık sağlayacaksınız. Taslak oluşturmak her zaman için iyi bir fikir olmuştur. Kendinize ön taslak oluştururken, nasıl hitap edeceğinizi, hangi konulara değineceğinizi, neden ayrılmak istediğinizi, hatta birlikte geçen güzel bir anınızı not alabilirsiniz. Böylelikle mektubun giriş gelişme ve sonuç bölümleri daha bir anlamlı ve uygun olacaktır. Aksi takdirde ortaya çok karışık bir mektup çıkabilir. Hatta hatasız bir mektup oluşturmak istiyorsanız mektubunuza çok benzer şekilde bir kağıda yazıp o kağıdı direk de geçirebilirsiniz. Böylece yazacaklarınızı iki kere düşünmüş ve okumuş olursunuz. Eee ayrılık işlerinin kolay olmayacağını size yazının en başında söylemiştik. Sonuç olarak ön bir taslak oluşturarak kağıt israfı yapmamış olursunuz ve ortaya daha anlamlı ve anlaşılır bir mektup ortaya çıkmış olur.

  4- MEKTUPTA NELERDEN BAHSEDİLMELİ VEYA EDİLMEMELİ

  ayrılık mektubu örnekleri

  Ayrılık denilince çoğu kişinin aklına bağrışmalar, çığrışmalar, kin ve öfke gelmektedir. Halbuki saygı ve sevgi çerçevesinde de ayrılmak elbette ki mümkündür. Asla karşılıklı kalp kırarak ayrılık yoluna başvurmamalıyız. İlişki halindeyken nasıl saygı ve hoşgörülü iseniz ayrılık zamanında da bu duygu ve davranışınıza devam etmelisiniz. Hatta ve hatta arkadaş kalarak da ayrılmanız mümkündür. Sevgili olarak çok kötü olsanız da belki arkadaş olarak çok daha iyi olabilirsiniz. Herkes sevgili olarak anlaşacak diye bir kanun da yoktur zaten. İşte bu yüzden ayrılık mektubunu oluştururken olabildiğince nazik ve kibar olmak zorundasınız. Zaten mektup ile ayrılacak bir kişi iseniz, sizin kaba olma ihtimaliniz yoktur diye düşünüyorum. Mektup yazmak, emek sarf etmek, karşı tarafı düşünmek demektir. Yoksa öteki türlü ufacık kısa bir mesaj ile de ayrılmayı tercih edebilirdiniz. Ama bu hem çok kalp kırıcı bir davranıştır hem de karşındakine değer vermediğini gösteren bir harekettir. Zaten mektubunuz için ön taslak oluştururken bahsedeceğiniz konuları ufak notlar halinde yazmanızı önermiştim. Peki ayrılık mektubundan nelerden bahsedilmeli veya bahsedilmemelidir? İlk olarak ayrılık mektubunda bahsedebileceğiniz konulara değinecek olursak, elbette ki herkesin yaşadığı ilişki ve aşk farklıdır. Herkes için geçerli bir madde oluşturmamız bu yüzden zordur tabii. Ama genel olarak bahsedecek olursak, bir ayrılık mektubunda bahsedilmesi gereken ilk şeylerden biri de sevgilinize bu ayrılığın kolay olmadığını anlatmaktır. Ayrılma işini basit bir iş olarak göstermemeniz gerekmektedir karşı tarafa. Aksi takdirde ayrılacağınız kişi yaşadığınız ilişkiyi sahte bir ilişki olarak düşünebilir ve sizin yalancı olduğunuzu da düşünebilir. İşte bu yüzden ayrılmanın zorluklarından bahsedebilirsiniz. Bir diğer bahis konusu ise, bu ayrılığın ikiniz için en iyi sonuç olduğunu karşı tarafa inandırmalı ve onu da ikna edici bir şekilde yazmalısınız. İlişkinin devam etmesi iki tarafı da yıpratacağı, daha fazla uzatmadan bu ilişkiye bir son vermeniz gerektiğinden bahsedebilirsiniz. Tabi bu cümleleri olabildiğince nazik ve sakin bir dille yazmanız gerekmektedir. Eğer karşı tarafı çok üzmeyecek ise ayrılık nedeninizi de ayrılık mektubunda bahsedebilirsiniz. Ayrılık mektubunda bahsetmemeniz gerekenlere değinecek olursak da, ‘seni artık hiç sevmiyorum’ tarzında cümleler kurmamalısınız. Zaten ayrılma noktasına gelmişseniz sevginizin azaldığını karşı taraf az çok tahmin edebilecektir. Bu yüzden bu hissinizi iyice yüzüne yüzüne vurmamalısınız. Bu oldukça kaba bir davranıştır.

  5- AYRILMAK İÇİN BİTİRİCİ SON CÜMLELER

  sevgiliye ayrılık mektubu nasıl yazılır

  Ayrılık mektubunun başı kadar sonu da çok önemlidir. İlk sözler ve son sözler asla unutulmayacak niteliktedirler. Bu yüzden mektubun baş kısımlarına dikkat ettiğimiz kadar son kısımlarına da dikkat etmeliyiz. Artık son cümlelerinizi yavaş yavaş söylemeli ve ayrılığınızı sonlandırmanız gerekmektedir. Son kısımda birlikte geçen güzel bir anınızdan da bahsetmeniz mümkün olabilir. Ayrılmak zorunda olduğunuzu fakat birlikte geçen güzel anılarınızın da olduğunu ve bunu unutmayacağınızı dile getirebilirsiniz. Bu tarz cümleler karşı tarafınızdaki kişi için ayrılık acısını azaltacak ve daha iyi düşünceler ile bir ayrılık yaşayacağından emin olabilirsiniz. Yazacağınız bu hoş ve dokunaklı cümleler ile de ayrılık sürecini kısaltmış olursunuz. Bazı ilişkiler vardır ki bir türlü ayrılma noktasına gelinmez. İki taraf da ilişkinin can çekmesine sebep olur. Kararınız net ve geri dönülmez ise bu ayrılık sürecini uzatmamanızı tavsiye ederim. Karşı tarafa bir umut vermemeniz lazım. Çünkü bu karşı taraf için yıkıcı bir durum olmaktadır ve her an sizin geri döneceğinizi düşünmesine sebep olur. Yazacağınız ve dile getireceğiniz her şeyi bu ayrılık mektubunun içinde toplamalı ve birleştirmelisiniz. Bir daha ikinci bir ayrılık mektubu yazmamalısınız. Cesaretinizi toplamalı ve duruşunuzun arkasında durmayı bilmelisiniz. Bu yüzden ayrılık mektubunuz ne kadar ikna edici özellikte olursa sizin için o kadar iyi olur. Güzel başlayan ve güzel biten bir ilişki olmalı sizinkisi. Ayrılık mektubunun artık sonuna geldiniz. İçinizde kalan bir konu bir mesele varsa da bu son noktada söyleyeceklerinizi söyleyebilirsiniz. Aksi takdirde içinizde kalabilir ve ömür boyu sizin yakanızı bırakmayabilir bu düşünceler. O yüzden bir an önce içinizde kalan şeyleri dışa vurmalı ve ayrılacağınız kişiye söylemelisiniz.

  Umarım ki sizlere yardımcı olabilmişimdir ayrılık mektubu yazma konusunda. Asla unutmayın ki ayrılıklar da sevdaya dahildir.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.