Sevgiliye El Yapımı Aşk Alfabesi

aşk alfabesi nasıl yapılır

Yaklaşan Sevgililer Günü için halen daha bir sürpriz hazırlamadıysanız endişe etmenize hiç gerek yok. Sizlere hem erkek arkadaşlarınız hem de kız arkadaşlarınız için hazırlayabileceğiniz, pratik ve yapımı oldukça kolay olan bir hediyeden bahsedeceğiz.

Genel olarak birçok kişi özel günlerde lüks hediyeler satın almak ister. Lüks hediyelerin daha değerli olduğunu düşünüyorsanız burada büyük bir hata yapıyorsunuz! Önemli olan maneviyatı yüksek olan hediyelerdir. Kendi el emeğiniz ile yapacağınız hediyeler, pahalı hediyelerden daha değerli olacaktır. Çünkü ortaya çabanızı, emeğinizi ve sevginizi katmış olacaksınız.

aşk alfabesi nasıl yapılır

Bu hediyeyi dilerseniz diğer özel günler için de hazırlayabilirsiniz. Bir tek sevgiliniz için değil hayatınızda çok değer verdiğiniz ve sevdiğiniz herkes için bu hediyeyi yapabilir, armağan edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:

• Bir adet not defteri
• Stickerlar
• Renkli keçeli kalemler
• Renkli tükenmez kalemler
• Kurşun kalem
• Silgi

1. Adım: Alfabetik Olarak Sayfaları Hazırlama

Hediyenizin genel olarak hatlarını oluşturmak için öncelikle defteri hazırlamanız gerekiyor. El yapımı aşkımızın alfabesi hediyesinin yapımına her sayfaya denk gelecek şekilde sıra sıra alfabetik olarak harfleri çiziyoruz. İlk sayfayı boş bırakmayı da unutmuyoruz. Dilerseniz bunun için internette yer alan alfabetik şablonlardan indirebilirsiniz. Bir adet kurşun kalem yardımıyla her sayfaya şablonlarınızı ve süsleme yapacağınız şekilleri çizin. Ğ ve J harflerini kullanmak zorunda değilsiniz. Fakat J harfi olarak Fransızca da Je T’aime (Seni seviyorum) anlamına gelen sözü yazabilirsiniz.

2. Adım: Her Harfe Uygun Söz

Her sayfaya denk gelecek şekilde alfabetik sıralamanızı yaptıktan sonra, her harf ile başlayan bir özlü söz bulmalısınız. Bu özlü sözü de harfin aşağısına güzel bir yazı ile yazmalısınız. Örneğin;

• A harfi: Aşkımızın bir gün bile bitmesini istemiyorum.
• B harfi: Benim olduğun için benimle olduğun için her güne dua ederek başlıyorum.
• C harfi: Canım kelimesi çok güzel bir kelimedir. Can, anı ve canımdan oluşur. Sen benim canım ve en güzel anılarımsın.

Bu şekilde her harf için birer özlü söz bulmalısınız. Kendi içinizden gelen sözleri de yazabilirsiniz. Bu sayede el yapımı hediye olarak vereceğiniz aşkımızın alfabesi defteriniz daha anlamlı olacaktır. Hele hele kitap okumayı çok seven bir sevgiliniz varsa, romantik aşk sözleri yerine onun sevmiş olduğu kitaplardan alıntılar yapabilirsiniz.

3. Adım: Defteri Süsleme

Bu aşama da ortaya yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü çıkartmayı unutmayın. Renkli tükenmez kalemler ve keçeli kalemlerle defterinizin sayfalarını süsleyebilirsiniz. Her harfin içerisini keçeli kalemleriniz ile boyayabilirsiniz. Böylelikle hediyeniz aşkınız gibi rengarenk ve canlı bir görünüme kavuşacaktır. Hediyenizi güzelleştirmek ve özelleştirmek daima sizin elinizdedir. Hayal gücünüzü özgür bıraktığınızda, sevdiğiniz insanı düşünerek ortaya çok güzel hediyeler çıkartabilirsiniz. Sayfamızda yer alan diğer Sevgililer Günü hediyeleri için yazılarımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir