Sevgiliye Fotoğraflı Saksı Yapımı

sevgiliye fotoğraflı saksı yapımı

sevgiliye fotoğraflı saksı yapımı

Yılbaşına özel sevgililer için resimli saksı hazırlanması. Anneleriniz için henüz yılbaşına özel bir hediye bulamadınız mı? hem uygun fiyatlı hem de anlam yönü güçlü bir hediye aramaktaysanız bu armağanı kendi elleriniz ile yapabilirsiniz. Birbirlerinden güzel olarak kendi rüya gücünüz ile tasarlayabileceğiniz el emeği hediye önerileri arasında bulunan resimli saksı hazırlanması ile sevgililerinizi sevinç yaşatabilirsiniz. Her yıl aynı hediye modellerini satın alıp hediye etmekten bıkanların tercihi olan el emeği hediyeler şimdilerde daha gözde bir hal almaya başladı. Şayet sizlerde sevgililerinize kendi el emeğiniz ile bir hediye hazırlamak isterseniz hazırlanması bir hayli pratik olan bu armağanı deneyebilirsiniz. Yapım aşamalarını sizler için adım adım anlattığımız bu makalemiz sonucunda kollarınızı hemen sıvayabilir ve armağanın hazırlama kısmına geçebilirsiniz. Hediye için lazım olan malzemelerin hepsini ev ve bahçe ürünleri satan mağazalardan bulabilirsiniz.

Gerekli Olan Araç ve Gereçler

• Çeşitli ebatlarda 2-3 adet saksı.

• Rengarenk fotoğraf baskıları.

• Yapıştırıcı veya yapıştırıcı.

• Değişik renklerde su bazlı plastik boya.

• Boyama işlemi için fırça. 1 Adım saksıları boyama.

1 Aşama Saksıyı Boyama

sevgiliye fotoğraflı saksı yapımı

Sevgililer günü için de hazırlayabileceğiniz hediyeler arasında yer alan el emeği saksı hediyesi ile sevgililerinizi ziyadesiyle sevinç yaşatabilirsiniz. Bu armağanın yapım evresi bir hayli kolaydır. Boyama işlemi yapmadan önce kullanacağınız alanı korumak amacıyla masanızın üstüne bir örtü sermenizde yarar olacak. Saksı boyamaları yaparken su bazlı plastik boyalar kullanılmaktadır. Tercih edeceğiniz renk fark etmeksizin saksılarınızı bol bir fırça ile boyamanız sizler açısından faydalı olacak. Saksı boyarken boyama işleminde gözden kaçırılmaması gereken püf noktası fırça darbelerinizin yukarıdan aşağıya doğru olması gerektiğidir. Devamlı şekilde yukarıdan aşağıya doğru boyama yapmalı ve aşağıdan yukarıya doğru bir fırça darbesi uygulamamalısınız. Hatasız ve güzel bir görünüme sahip olan saksı için yapmanız gerekli boyama işlemi bu olacak. Annelerinizin en hoşlandığı renklerdeki su bazlı plastik boyaları sipariş verebilirsiniz. Yeni yıl renkleri olarak malum kırmızı ve beyaz renklerini bu hediye fikrinde değerlendirebilirsiniz.

2 Aşama fotoğrafları saksı üstüne yapıştırma

sevgiliye fotoğraflı saksı yapımı

Boyama işleminiz tamamlandıktan sonra isterseniz tam anlamıyla boyanın kuruması için saksılarınızı bir gece dinlendirebilirsiniz. Yılbaşına özel hediye önerileri içerisindeki bu hediye modelini yaparken boyanız kurumadan başka adımlara geçmemelisiniz. Boyanız kuruduktan sonra fotoğraflarınızı yapıştırma adımına geçebilirsiniz. Fotoğraflarınızı isterseniz rengarenk olarak ve isterseniz de polaroid olarak çıkarttırabilirsiniz. Bu her şeyi ile sizin imgeleme gücüne kalmış bir hal olacak. Fotoğraflarınızı çıkarttıktan sonra saksılarınızda yapıştıracağınız alana boyut açısından uyumlu olup olmadığına bakmalısınız. Şayet çıkartmış olduğunuz fotoğraf saksınıza göre büyük kalırsa bir makas yardımı ile fotoğrafınızı küçültebilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonra yapıştırıcı veya yapıştırıcı yardımı ile fotoğraflarınızı saksılarınızın üstüne yapıştırabilirsiniz. Yapıştırıcı kullanırsanız fotoğrafınızı yapıştırdıktan sonra muhakkak baskı uygulamayı aklınızdan çıkartmayın. Baskı uygulamazsanız fotoğrafınız tam anlamıyla yapışmayabilir.

3 Aşama saksıların içerisini doldurma

sevgiliye fotoğraflı saksı yapımı

Şayet boş bir saksı alacak olursanız içerisini doldurmanız gerekmektedir. Bu saksıların içerisini isterseniz annelerinizin en hoşlandığı çiçekler ile doldurabilir veya çeşitli aksesuarlar değerlendirebilirsiniz. Çiçek ile doldurmak isterseniz toprak ve gübre alarak annelerinizin hoşlandığı çiçekleri saksınıza dikebilirsiniz. Bu işler ile uğraşmak istemeyenler hazır olarak çiçek ekilmiş saksıları tercih edebilir. Şayet hazır olarak almaya karar verdiyseniz boyama işlemine gelmeden saksınızın içerisindeki toprağı başka bir kaba boşaltmayı aklınızdan çıkartmayın.

sevgiliye fotoğraflı saksı yapımı

Resimli saksı nasıl yapılabilir. Saksılarınızın içini ve dışını süslemek her şeyi ile sizin imgeleme gücüne kalmıştır. Bir yüzünde sevgiliniz ile şahane bir resminizin yer alacağı gibi saksınızın başka yüzünde kendi el yazınız ile yazmış olduğunuz bir notta yer alabilir. İyi çalışmalar dileriz.

sevgiliye fotoğraflı saksı yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir