Sevgiliye Hediye Edilebilecek En Güzel 10 Kitap

Sevgiliye Hediye Edilebilecek En Güzel 10 Kitap

  Bugünkü makalemizde ;  “kitap kurdu” olarak tabir edilen kişiliğe sahip , kitap okumayı hayatının bir parçası olarak gören sevgilinize ya da eşinize hediye edebileceğiniz en güzel 10 kitabı ele alacağız. Aslında 10 kitap derken 5 tanesini bayanlara alınabilecek kitaplar ve diğer 5 tanesinide erkeklere alınabilecek kitaplar şeklinde listeleyeceğiz.  Aslında kitap hediyesi seçimi çok zor olan bir kategoridir. Aynı ayakkabı ve çanta gibi kişinin zevkine uyum sağlaması şarttır. Örneğin polisiye romanları seven bir erkeğe gidip , bol dialoglu romantik bir kitap hediye ederseniz merak etmeyin o kitap raftan inipte okunmaya hiçbir zaman başlanmayacaktır. Bu yüzden kitap alacağınız kişinin daha önce ne tarz kitaplardan hoşlandığını azda olsa bilmenizde yarar var. Bu yüzden bizde bugünkü makalemizde bayanlar için sadece aşk ile yoğrulmuş kitapların haricinde daha farklı tarzdaki kitaplarıda inceledik. Aynısı erkekler içinde geçerli. Sadece polisiye ve macera romanlarını değil bir erkeğe hediye edilebilecek çok farklı tazrda ve kurgudaki kitaplarıda önerdik. Böylece hemen hemen her karakterki bayan ve erkeğe hediye edilebilecek 10 kitabı sizler için derledik. Lafı daha fazla uzatmadan önce bayanlara alınabilecek 5 kitap önerisi ile başlayalım.

  BAYANLARA ALINABİLECEK 5 KİTAP ÖNERİSİ

  ahmet-batman-kitaplari-65465

  1- Ahmet Batmanın 3’lü Kitap Seti

  İlk kitap tavsiyemize bir romantik set ile başlıyoruz. Tek kitap olarak da alabilirsiniz fakat bu üç kitap içtenlikle ve aşkla yazılmış kısa yazılardan oluştuğu için romantik ve duygusal bayanlara alınabilecek ilk tercih olabilir.  İlk önerimizi duygusal ve aşk kitapları çok fazla okuyan bayanlardan yana kullandık. Eğer sevgilinize ya da eşinize aşkı anlatan kısa yazılardan oluşan bir roman vermek isterseniz Ahmet batman’ın kitaplarını tercih edebilirsiniz. Bizim önerimiz bu üç kitap.

  TANRIÇA SERİSİ

  2- P.C. CAST – Tanrıça Serisi Kitapları

  Sadece aşk romanları okuyan kızlar elbette yok! Eğer fantastik dünyalar ile ilgili mitolojik kitaplar okumayı seven bayanlara 7 kitaptan oluşan tanrıça serisini hediye edebilirsiniz. 7 Kitabı almak çok maliyetli olabilir diye düşünebilirsiniz. Ozaman içinizi rahatlatacak bir haber verelim size. Tüm kitaplar ayrı konu ve karakter ve işleyişe sahip olduğundan ismini ya da kapağını beğendiğiniz bir kitabı tercih edebilirsiniz. Seri şeklinde almanızın avantajları olduğu gibi ,sevgiliniz bir kitabı beğenmediğinde diğerlerini de okumayacağından kitaplıkla tozlanmaya terk edilebilirler.

  kurk-mantolu-madonna

  3-Sebahattin Ali – Kürk Mantolu Madonna

  Sebahattin Ali’nin 1943 yılında yayımladığı romanıdır. Fakat son yıllarda popülerliğiyle birçok kitapçıda “en çok satanlar” listesine girmeyi başarmıştır.  Kitabun ana fikri:  ”Dünya’nın en basit, en zavallı, hatta en ahmak adamı bile, insanı hayretten hayrete düşürecek ne müthiş ve karışık bir ruha maliktir!…Niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçıyor ve insan dedikleri mahluku anlaşılması ve hakkında hüküm verilmesi en kolay şeylerden biri zannediyoruz?”

  jojo-moyes-senden-once-ben

  4- Jojo Moyes –  Senden Önce Ben / Diğer kitapları

  Hem dünyada hemde Türkiye ‘de uzun bir süre en çok satan listesinde bulunan ” Senden Önce Ben”  aşk üzerine çok duygusal bir romandır. Sevgilisine kendisini içine çekecek, aşkı çok farklı şekilde tarif edecek , uzun süre hafızasından silinmeyecek bir aşk romanı vermek isteyenler için ilk tercih olabilir.  Yazarın senden önce ben kitabının haricinde ” sevgilimden son mektup” ve “Ardında Bıraktığım Kadın” romanlarıda çok güzeldir tavsiye edilir. Sevgilisine tek kitap hediye etmekle yetinmeyenler bu kitaplarıda ekleyip mükemmel bir üçleme yapabilirler.

  ozdemir-asaf

  5- Özdemir Asaf – Çiçek Senfonisi

  Kim demiş kadınlar şiir sevmez diye! Eğer hayatınızdaki kadın şiir okumayı ve yazmayı seven birisiyse Özdemir Asaf’ın bu kitabını mutlaka ona hediye etmelisiniz. Hatta bununla da yetinmeyip , Cemal Süreyye – Sevda sözleri kitabınıda beraberinde hediye edebilirsiniz.

  ERKEKLERE ALINABİLECEK 5 KİTAP ÖNERİSİ

  game-of-thrones-taht-oyunlari-serisi

  1-Game Of Thrones – Taht Oyunları Serisi

  Erkekler için aşırı duygusallık içeren ve okurken ağlatacak kitaplar almak size biraz saçma gelebilir. Belkide sevdiğiniz erkeğin sert duruşu ve karakteri sizi böyle düşünmeye zorluyor.  O zaman ; içerisinde aşk, savaş ,entrika ve her türlü macerayı içeren bir seri kitap almayı düşünüyorsanız Game of thrones / Taht Oyunları serisini tercih edebilirsiniz. Heleki game of thrones dizisini takip eden bir erkekse bu seri ile gözlerinin dolmasına şahit olabilirsiniz:)

  kem-grinwood-kitaplari

  2- Ken Grimwood – Sil Baştan / Kayboluş / Zaman Çarkı

  Bilim Kurgu, reenkarnayson ve gerilim türünde kitapları okumaktan hoşlanan bir erkeğe Kem grimwood’un kitaplarını hiç düşünmeden hediye edebilirsiniz.

  dan-brown-kitapari

  3- Dan Brown – Tüm Romanları

  Tüm dünyada ve Türkiye de çıkan tüm kitapları en çok satanlar listesine girmiş Dan Brown’ın kitapları neredeyse tüm erkeklerin hoşuna gidebilecek türde.  Davinci’nin Şifresi , Melekler ve Şeytanlar , Dijital Kale ve İstanbulda gelişen olayların olduğunu cehennem romanları benim favorilerim.  Durdurak bilmeyen konusu ve tek nefeste okunabilecek türdeki kitapları ile Dan Brown  hiç düşünmeden alınabilecek kitaplardan.

  stpehen-king-kitaplari

  4-Stephen King – Tüm Romanları

  Stephen King’in romanlarıda erkekler tarafında çok fazla okunan kitapların arasındadır. Genelde gerilim ve korku türünde yazan Stephen King daha çok okurken gerilmeyi seven ve sürekleyici hikayesi ile romanın içinde kaybolurken kendini başka diyarlarda hissetmek isteyenlerin tercihi.  Tüm kitapları ilgi çekse de en çok Karakule serisi ilk okunanlar arasındadır.

  dostoyevski-kitaplari

  5- Klasik Severler için Dostoyevski Kitapları

  Sürekli popüler kitapları tavsiye ettik fakat klasik seven erkekler içinde birkaç tavsiyemiz mutlaka olacak. Daha ağır dili ve ağır işleyişi olan bu kitaplar popüler kültürün kitaplarına nazaran insanı daha çok etkileyen ve insana birşeyler katan kitaplardır. Suç ve Ceza , İnsancıklar,  Yeraltından Notlar ve Beyaz geceler Dostoyevski’nin en bilindik kitaplarındandır.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.