Sözlenenler İçin Hediye Fikirleri

Yaz ayları yaklaştıkça söz ve nişan organizasyonları da artmaktadır. Bu şekilde sözü yapılacak olan kişileri büyük bir telaş sarmaktadır. Ayrıca bu kişilerin arkadaşları da, sözlenecek arkadaşlarına nasıl bir hediye alacakları konusunda oldukça zorlanmaktadır. Bu arkadaşlarınıza alabileceğiniz oldukça fazla hediye çeşidi vardır. Fakat hediyenizi düzgün bir şekilde seçmeniz oldukça önemlidir. Ya sizi hatırlatacak bir hediye olmalı ya da çeyizinde eksik olan eşyalardan alarak arkadaşınıza hediye etmelisiniz. Sıradan bir şekilde alacağınız hediyeler arkadaşınızı pek memnun etmeyebilir. Bunu siz dâhil kimse istemez. Öncelik hediye tercihiniz arkadaşınızın çeyizinde eksikliklerden olmalıdır. Bu şekilde arkadaşınız oldukça mutlu olacak ve sizin onu düşündüğünüzü görecektir. Bu hediyeler konusunda kararsız kalan herkes ‘’Söz hediyesi ne alınır?’’ şeklinde internette aramalar yapmaktadır.

 

Arkadaşa Söz Gününde Alınabilecek hediyeler

fiyat bilgisi

Birçok kişi sevdiği insanların özel ve mutlu günlerinde yanlarında olmak ister. Bu özel günlerinde onlara yardımcı olmak ve zorlukların üstelerinden gelmesi için destek olmaktadırlar. Özel günler olan düğün, nişan ve söz günlerinde bu nedenle insanlar birbirlerine hediyeler almakta ve para takmaktadır. Uzun zamandır gelen gelenek ve göreneklerden olmaktadır.

Özel günlerde alınan hediyeler oldukça önemlidir. Bu tarz günlerde insanlar sevdiklerine, işlerine yarayacak tarzda hediyeler almalıdırlar. Kolye ve küpe tarzı hediyeler almak yerine söz günlerinde onlara çeyizlik hediyeler almaya özen gösterilmelidir. Kadınlar bu tarz günlerde arkadaşlarından gelen ihtiyaçlarına yönelik hediyelere oldukça sevinmektedir. Bu nedenle hediye tercihleri bu yönde tutulmalıdır. Peki, söz hediyesi ne alınır?

1. Çeyizlerindeki Eksiklikleri Öğrenin

Sevdiğiniz arkadaşlarınıza veya tanıdıklarınıza hediye alırken, aldığınız hediyenin anlamlı ve ihtiyaca uygun olması gerekir. Sıradan ve zevke göre alınan hediyeleri doğum günlerinde veya sıradan günlerde tercih etmek daha uygundur.

söz hediyesi ne alınır

Öncelikle arkadaşınızın çeyizinde bir eksik olup olmadığını öğrenin. Her insanın çeyizinde illaki bir eksiklikleri vardır. Sizin gördüğünüz fakat arkadaşınızın görmediği tarzda eksikliklerde olabilir. Bu şekilde belirlediğiniz eksiklere uygun olarak eşya alabilirsiniz.

söz hediyesi ne alınır

fiyat bilgisi

Çaydanlık setleri birçok kişi tarafından önceden alınıp çeyizlere koyulmaktadır. Fakat fazladan çaydanlık setleri de göz çıkarmaz. Tanıdığınız kişinin söz gününde ona çok özel ve anlamlı bir çaydanlık seti hediye edebilirsiniz. Arkadaşınızın çaydanlığından farklı olarak gösterişli ve güzel bir tasarıma sahip olan çaydanlığı hediye edebilirsiniz.

söz hediyeleri

fiyat bilgisi

Her evde olması gereken mutfak eşyalarından biriside ani su ısıtıcılardır. Kettle adı ile piyasada satılan bu ürünün her kadının çeyizinde olması gerekmektedir. Arkadaşınızın veya tanıdığınız kişinin çeyizinde bu ürün yok ise ona hediye olarak alabilirsiniz. Yalnız bu cihazların cam olanları sağlıklı olmaktadır. Kalitesiz ve neyden yapıldığı belli olmayan su ısıtıcılarını kesinlikle tercih etmemeniz gerekmektedir. Sağlığa oldukça riskli olmakta ayrıca birçok kişi bunları kullanmamaktadır.

 

2. Sözlüsü İle Fotoğrafını Tablo Yaptırabilirsiniz

söz hediyesi ne alınır

fiyat bilgisi

Sözü olan tanıdığınız kişi için hediye konusunda aklınız oldukça karışık olabilir. Yukarıda yazılanlar hoşunuza gitmedi ise birde bu fikri düşünebilirsiniz. Son zamanlarda kanvas denilen tablo çeşitleri oldukça popüler olmuştur. Bu tarz tablolara resimler bastırılabiliyor hatta karikatür ve kara kalem çalışmaları bile yapılabilmektedir.

söz hediyesi

fiyat bilgisi

Tanıdığınız olan kadınının sözlüsü ile çekilmiş olduğu yüksek kaliteli ve sevdiği bir fotoğrafı tabloya bastırarak hediye edebilirsiniz. Muhteşem bir söz hediyesi olacağı kesindir. Sıradan ve basit hediyeler yerine bu şekilde güzel ve anlamlı hediye vermek her zaman daha çok sevindirmektedir. Ayrıca bu kişi evlendiğinde güzel tabloyu evinin en güzel odasında duvara asacaktır muhtemelen. Siz ise her evine gittiğinizde aldığınız bu hediyeyi görerek çok güzel bir seçim yapmış olduğunuzu hatırlayacaksınız.

 

3. Minyatür Ev

söz hediyeleri

fiyat bilgisi

Arkadaşınızın veya tanıdığınız kişinin yakın zamanda nişanı var ve siz daha ne hediye alacağınıza karar veremediniz. Bu durumda kalmak oldukça kötü ve zordur. Zaman yaklaştıkça tedirgin olmakta ve ne yapacağını bilememektedir insan. Söz dâhil olmak üzere bütün özel günlerde bu tarz sorunlar yaşamak oldukça doğaldır. İnsanlar söz zamanında tanıdıkları kişilere motivasyon olması ve hem de tebrik etmek için hediyeler almaktadır. Çok uzun zamandır geleneklerimiz arasında yer almaktadır. En güzel gelenek ve göreneklerimizden biriside budur.

söz hediyeleri

fiyat bilgisi

Tanıdığınız kişinin sözünde ona ilginç ve güzel bir hediye alarak şaşırtabilirsiniz. Ayrıca hediye alacağınız kişi daha önce böyle bir hediye almamış olacak ve aldığınız hediyeyi oldukça beğenecektir. Hediyelerin anlamlı olması bu nedenle oldukça önemlidir. Verdiğiniz kişi tarafından daha fazla hatırlanır ve kullanılır bu tarz hediyeler. Minyatür bahçe ve evler evlenecek olan kişiler için çok daha fazla anlam taşımaktadır. Bu tarz evler i kişiye özel bir şekilde yaptırabilirsiniz. Evlere sözlenecek olan tanıdığınızın ve sözlüsünün isimlerini yazarak daha fazla anlam yükleyebilirsiniz. Böylelikle onlar için çok daha anlamlı bir hediye olur. İlerde evlendiklerinde ise muhtemelen odalarının bir tanesinde süs olarak kullanılacaktır.

söz hediyeleri

fiyat bilgisi

‘’Söz hediyesi ne alınır?’’ şeklinde gelen sorular için verilebilecek hediye fikirlerinin oldukça özenlii ve anlamlı olması gerekir. Bu tarz özel günlerde kafaya göre hediye almak sizi ve hediyeyi aldığınız kişiyi mutsuz edebilir. Böyle günlerde insanlar genellikle ihtiyaçlarına yönelik hediyeler almak isterler. Sözlenecek kişinin en çok çeyize ihtiyacı olmaktadır. Muhtemelen önceden çeyizini yapmaya başlamış olsa da her kadının çeyizinde illaki eksiklikleri vardır. Bunları öğrenerek en gerekli ihtiyaçlarından birisini hediye olarak bu kişiye verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir