Sünnet Çocuğuna Ne Hediye Alınır

Sünnet Çocuğuna Ne Hediye Alınır

  Sünnet çocuğuna hediye almak gelenek olmakla birlikte çocuğun kendisini daha iyi hissetmesi için önemli bir unsurdur. Türk gelenekleri içinde yer alan sünnet, tıbben gerekli olduğu düşünülen bir cerrahi işlemdir. Bu işlem, erkek çocuklarında ergenlik çağından önce yapılmaktadır. Çocuğun kendisini daha iyi hissetmesi için çeşitli etkinlikler ile bu durumun kutlaması yapılmaktadır. Sünnet düğünü gibi kutlama etkinliklerinde de yakın çevrelerce sünnet hediyeleri getirilmektedir. Sünnet hediyesi olarak çocuğa veya ebeveynlere bir hediye takdim edilmektedir. Sünnet düğünlerinde ebeveynlere verilen sünnet hediyesi, genellikle altın takılar olmaktadır. Çocuk için ise, çocuğun ilgisini çekecek ve onu mutlu edecek çeşitli eşyalar alınmaktadır. Sünnet düğünlerinin yalnızca altın takı törenine dayalı olarak hazırlanmasına karşı bir duruşunuz varsa, sünnet düğününde geçmiş olsun hediyesi olarak çocuğu mutlu etmeniz yeterli olacaktır. Sünnet acısını yaşayan çocuğun kendisini daha mutlu hissetmesi için bu çok önemli bir faktördür. Anne babalar genellikle düğünde toplanan takılardan bir miktar ayırıp çocuğun istediği bir eşyayı hediye olarak alırlar. Ancak, siz de kendi gönlünüzden geçen bir hediye ile çocuğu mutlu etmek şansına sahip olabilirsiniz.

  Sünnet Hediyesi Ne Olabilir?

  Sünnet hediyesi seçimi bir çok farklı seçeneklerden oluşabilmektedir. Sünnet hediyesi tercihi yaparken çocuğun demografik özellikleri ve hobileri göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuğun mutlu olması ve yapılan cerrahi müdahale sonrası kendisini daha iyi hissetmesi için ilgi çekici bir takım hediyeler alınabilmektedir. Sünnet düğünlerine getirilebilecek hediyeler genellikle çocuklara yönelik olmaktadır. Çocuğa alacağınız sünnet hediyesi için öncelikle çocuğun yaşını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çocuğun sünnet olduğu yaşına uygun bir oyuncak ya da kullanılabilir bir eşya ile sünnet geçmiş olsun dileğinizi sunabilirsiniz.

  Sünnet Yaşı ve Yaşa Göre Hediye Seçimi

  Sünnet yaşı genellikle bebeklik dönemlerinden itibaren 10-12 yaşlarına kadar devam eden bir süreçtir. Sünnet için ne hediye götürmeliyim diye düşünenler için ideal fikirlerden oluşan satırlarımızı dikkatle incelemenizi tavsiye ediyoruz.

  Bebeklik yaşlarda yapılan sünnet işleminde çocuk için en iyi hediye seçeneği oyuncak ya da ebeveyninin belirttiği bir temel ihtiyaç olabilir. Bebeklik döneminde bir çok temel ihtiyaç vardır. Bebek yaştaki bir sünnet çocuğuna hediye getirmek için ailesi ile iletişime geçebilir ve ihtiyacı olan bir ürünü söylemelerini talep edebilirsiniz. Eğer böyle bir iletişim haline geçmek istemiyorsanız, çocuk için en ideal bir hediye seçimi olarak oyuncak tercih edebilirsiniz. Bebeklerin zeka ve beden gelişimini tamamlamaya yardımcı olabilecek bir çok eğitici oyuncak mevcut. Eğitici oyuncaklardan satın alarak hem duyarlılığınızı göstermiş hem de çok iyi bir sünnet hediyesi vermiş olursunuz. Eğitici oyuncaklar dışında, bebeklerin kullanabileceğiniz bir çok eşyayı da tercih edebilirsiniz. Sünnet olan bebeğin ailesini yakından tanıyorsanız, bebeğin ihtiyaçlarını bilir ve hediyeyi de buna göre seçebilirsiniz.

  sünnet hediyesi

  4-7 Yaş arasındaki çocuklar, bebeklik çağından çıkmış ve bir çok eşyayı tanıyabiliyor hale gelmiştir. Bu yaşın çocukları, ne istediklerini bilen ve belirli hobileri gelişmiş olan çocuklardır. Bu yaşlardaki çocuklar için alınabilecek hediyeler arasında hobilere yer verebilirsiniz. Erkek çocuklarının en büyük hobilerinden biri futboldur. Futbol hobisine yönelik bir hediye seçimi yapabilirsiniz. Lisanslı bir futbol topu, lisanslı futbol forması gibi eşyalar erkek çocuklarını çok büyük derecede mutlu etmektedir. Bununla birlikte kullanabileceği hediyeler arasında en çok tercih edilen bisiklet seçeneğini de düşünebilirsiniz. Bisiklet boyutları her yaşa göre değişmektedir. Bisiklet hediyesi alacaksanız, bir üst yaş grubuna ait bisiklet almanızı öneriyoruz. Böylece, çocuk o bisikleti kullanabilmek için büyük bir heyecan duyabilir. Bisiklet dışında daha bir çok spor aktivitesi ürününü sünnet düğünü hediyeleri olarak tercih edebilirsiniz. Bu yaş grubuna ait çocuklarda en popüler spor aktivitelerinden birisi paten kaymaktır. İyi bir paten seti alarak çocuğun mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

  sünnet olan çocuğa hediye

  7 yaş sonrası çocuklar için hediye seçimlerini daha dikkatli yapmalısınız. Çocukların bu yaştan sonra karakterleri tam olarak oturmaya başlar. Nelerden hoşlandıklarını, neleri sevmediklerini daha iyi bilirler. Bu yüzden de 7 yaş sonrası çocuklar için daha çok kullanabileceği hediyeler tercih etmelisiniz. 7 yaş sonrası oyun çağının biraz farklı boyutlara geldiği yaştır. Çeşitli oyuncaklar yerine spor eşyaları ya da teknolojik eşyalara ilgi duymaktadırlar. 7 yaş sonrasında sünnet olan bir çocuk yakınız ise eğer, ilgi duyduğu bir teknolojik eşyayı satın alabilirsiniz. Çocukların en çok sevdiği teknolojik eşyalardan birisi tabletlerdir. Tablet hediyesi hem şaşırtıcı hem de sevindirici bir hediye alternatifidir. Bunun dışında oyun konsolları ve bilgisayar oyunları da çocukları mutlu eden şeylerdir. Oyun konsollarına ve bilgisayar oyunlarına meraklı bir çocuk ise, sünnet düğünü hediyesi tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz.

  Sünnet Hediyesi Ne Alınır?

  Sünnet düğünü hediyesi olarak tercih edebileceğiniz çeşitli seçenekler yer almaktadır. Bu seçeneklerin bir kısmı sünnet çocuğu için bir kısmı da ebeveynler için olmaktadır. Sünnet düğününde çocuğu mutlu etmek istiyorsanız, sünnet hediyesini çocuğun ilgisini çekecek bir eşya ya da oyuncaktan yana tercih edebilirsiniz.
  Sünnet düğünlerinde en çok uygulanan hediye geleneği ise altındır. Altın takı hediyesi genellikle düğün sahiplerinin masraflarına destek amacıyla kullanılan bir hediye tercihidir. Sünnet düğününe davetli olan kişilerin büyük bir bölümü düğün için altın hediyesi vermektedir. Altın takı hediyesi anne ve babayı sevindiren bir durum olsa da, çocuk için can sıkıcı bir hal almaktadır. Sünnet olma deneyimini yaşayan çocuk, hediyeleri toplayan anne ve baba düşüncesi çocuklarda mutsuzluğa ve huysuzluğa neden olmaktadır. Sünnet düğünü hediyesi olarak anne ve babaya takı vb. bir hediye getirirken, çocuk için de küçük veya büyük bir hediye düşünebilirsiniz. Çocuğa getireceğiniz her hediye onun mutlu olmasına ve psikolojik olarak kendisini daha iyi hissetmesine fayda sağlayacaktır.

  Sünnet Düğünü Hediyeleri

  sünnet çocuğuna ne hediye alınır

  Sünnet düğünü hediyeleri önerileri arasında hem çocuk için hem de anne baba için farklı seçenekler yer almaktadır. Sünnet düğünü için getirilecek hediyeler, altın takı dışında da olabilmektedir. Altın takı hediyesi geleneği yıllar boyunca süre gelen bir alışkanlıktır. Ancak, bundan 30-40 yıl kadar öncesinde insanlar sünnet düğünlerini altın takıya dayalı yapmıyorlardır. O yıllardaki sünnet düğünleri tamamen eğlenmek ve çocuğu eğlendirmek amacıyla yapılıyordur. Çocuk için palyaço gibi çeşitli animatörler hazırlanırdı. Bununla birlikte düğüne davetli olan herkes çocuk için küçük büyük bütçesine göre bir hediye getirirdi. Sünnet düğününde çeşitli hediyeler ile karşılaşan çocuk kendisini daha mutlu ve enerjik hissederdi. Şimdilerde ise yapılan sünnet düğünlerinin neredeyse tamamı maddiyata dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Sünnet düğünleri çocuğu eğlendirme amacından tamamen sapmış, bir gösteriş ve altın takı toplama organizasyonu haline gelmiş durumdadır. Siz bu durumu devam ettirmek istemeyen duyarlı bir kişiliğe sahipseniz eğer, sünnet düğününde hediye getirirken altın takı yerine çocuğu mutlu edecek bir hediye tercihi yapabilirsiniz.

  Sünnet düğününde çocuğa hediye getirildiği gibi anne ve babaya da geçmiş olsun hediyesi getirilebilmektedir. Anne ve baba için getirilen hediyeler genellikle kullanılan eşyalar olmaktadır. Ev hediyesi, kişisel kullanım hediyesi gibi ürünlerle anne ve babayı da sevindirebilirsiniz.

  YORUM YOK

  Yorum Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.