Sürpriz Doğum Günü Partisi Nasıl Yapılır

Sürpriz parti yaparken en başta plan ve proje oluşturmanız gerekiyor. Planlı ve programlı şekilde oluşturulan partiler çok daha neşeli ve güzel geçmektedir. En önemlisi kalabalık olması ya da herkesin bir arada olması gibi düşünceler kurmayın. Partilere gelen kişiler neşeli aktiviteler ve müzikler bekler. Daha sonraysa kalabalık olması mühimdir. Yapacağınız parti türüne kıyasla kalabalık olayı farklılık ifade eder. En başta ne için sürpriz parti yapacağınıza karar vermeniz gerekiyordur. Yaş günü partisi ya da yeni yıl partisi düşünebilirsiniz. Sonrasında ise çağrı listenizde arkadaşlarınızı akrabalarınızı ya da başka yakınlarınızı ekleyebilirsiniz. Neşeli ve çok konuşulacak bir parti yapmak istiyor iseniz hazırlığınızı bir hayli güzel biçimde yapmanız gerekiyordur. Hazırlıksız partiler sonucunda gelen kişilerin memnun olmadığını görebilirsiniz. Buda partiyi hazırlayan kişi için bir hayli sinir bozucu bir hal olmaktadır. Parti yapmayı düşünen ya da planlayan kişiler en başta geniş çaplı bir inceleme yapmalarını tavsiye ediyoruz. İnternet üzerinden çoğu kimse bu partilerin nasıl yapıldığına dair ve nelerin gerektiğini öğrenmek için ‘’sürpriz parti nasıl organize edilir?’’ tarzında sorular arama motorlarına yöneltmektedirler. Böylelikle araştırmalar sayesinde fikir edinerek parti planlamalarına geçmektedirler. Siz de sevgilinize veya sevdiklerinize sürpriz bir doğum günü partisi yapmayı düşünüyorsanız, aşağıda sizin için hazırladığımız sürpriz bir doğum günü partisi nasıl yapılır yazımızdan istifade ederek harika bir parti planlayabilirsiniz.

 

Neşeli Bir Doğum Günü Partisi Nasıl Organize Edilir?

sürpriz doğum günü partisi

Neşeli parti yapmanın bir hayli çok sayıda yöntemi söz konusudur. Sürpriz bir yaş günü partisi ya da rastgele bir konuda eğlenmek için güzel bir parti düşünüyor iseniz anlatacaklarımızı bir köşeye not almanızı tavsiye ediyoruz. En başta partiye gelen birçok kimseyi keyiflendirmek ve kimseyi sıkıcı bir biçimde göndermek istiyor iseniz partide yapılacakları ve alınacakları daha öncesinde planlamanız gerekiyordur. Güzel bir not defteri ile tüm yapılacakları yazmanızda bir hayli yarar söz konusudur. Planlanılarak yapılan her şey çok daha güzel ve amaçlanmış hedefe yönelik devam etmektedir.

 

1.Adım Partiyi Yapacağınız Mekanı İyi Belirleyin

sürpriz doğum günü partisi

İlk ve en dikkat edilmesi gereken nokta partinin hangi yerde yapılacağıdır. Partiye gelecek misafir sayısı rahatça eğlenebilmek ister. Hatta ortamın güzel olması da eğlenebilmek için bir hayli önemli bir detaydır. Ufak ve dar alanlarda yapılan partilerden ne yazık ki hiçbir biçimde keyif alınamaz. Bu sebeple gelecek davetlilere yönelik olarak biçimde ortamı ayarlamanız gerekiyordur.

sürpriz doğum günü partisi

Evde parti vermek. Sıradan ve yalnızca akrabalarınızı çağrı edeceğiniz bir parti düşünüyor iseniz hatta çok kişi misafir değilse yuvanızın bahçesi de bu organizasyon için uygun pek ala mümkündür. Güzel ve bol bir bahçeniz var ise ufak sürpriz partiler için yeterli olabilmektedir. Ancak büyük bir parti düşünüyor ve çoğu kimse misafir ise parti alanının bol ve gösterişli olması bir hayli mühimdir. Büyük partiler için yeterli yeriniz yok ise dışarıdan organizasyon için yeterli boyutlarda alanlar kiralayabilirsiniz. Bu hususta hizmet sunan bir hayli çok sayıda ve güzel yerler yer almaktadır.

 

2. Adım Parti İçin Yapılacakları Önceden Not Alın

sürpriz doğum günü partisi

Partiyi planlarken yapılacakları ve düşündüğünüz fikirleri mutlaka not almalısınız. Böylelikle partide yaşanabilecek aksaklıkları ve eksik malzemeleri minimum düzeye indirirsiniz. Not almadan ve plan yapmadan bu işe girişir iseniz büyük bir ihtimalle birçok şeyi karıştıracak ve problem yaşayacaksınız. Bu iş için not defteri edinmeniz ve devamlı yanınızda bulundurmanız kafidir. Düşüncelerinize gelen güzel ve enteresan fikirleri bu sayede hemen not alarak sonrasında unutmanıza mani olabilirsiniz. Hatta fiyat ve maliyet araştırması için marketlere gittiğinizde fiyatları da not alarak ne kadar bir maliyet olacağını hesaplayabilirsiniz. Bu şekilde partinizde gereksiz yere harcama yapılmasına mani olursunuz.

 

3. Adım Sürpriz Partiye Katılacak Kişileri Çağırın

sürpriz doğum günü partisi

Evde parti nasıl organize edilir. Partiniz için çağrı ettiğiniz kişilerin ne yazık ki tamamı katılım sağlayamayacaktır. Tam olarak ne kadar kişinin geleceğini de bilmeniz mümkün olamaz. Parti için bir hayli harcama edebilirsiniz. Ancak ortalama olarak yaptığınız organizasyona ne kadar kişinin katılabileceğini hesaplar ve bu hesaba kıyasla alışverişlerinizi yaparsanız çok fazla gereksiz maliyetlerden kaçınabilirsiniz. Bu şekilde paranızı olağanüstü biçimde değerlendirerek parti için süslere ve neşeli aktivitelere de masraf yapabilirsiniz.

 

4.Adım Parti için Davetiye Hazırlayın

sürpriz doğum günü partisi

fiyat

Ülkemizde ekseriyetle sünnet düğün nişan ve bunlara benzer değişik organizasyonlar için davetiyeler basılmaktadır. Ancak ismi üzerinde olan davetiye her türlü organizasyon ve eğlence için basılabilmektedir. Bu sebeple yapacağınız sürpriz yaş günü ve yeni yıl partileri gibi etkinlikler içerisinde davetiye bastırabilirsiniz. Bu hususta hiçbir çekinceniz olmasın. Davetiye yaptığınız partiyi çok daha güzel gösterecek ve daha çok kimsenin katılımını sağlayacaktır. Partiniz için bastıracağınız davetiyeye neşeli ve güzel yazılar yazabilirsiniz. Partinin hangi gayeyle yapılacağı hangi saatte olacağı ve hangi yerde olacağı gibi belirli ölçülerde bilgilerde eklenerek partiye gelecek olan kişiye her türlü bilgi verilmelidir. Böylelikle davetiye yaparak partinizi güzel ifade etmenin ilk adımını tamamlarsınız.

 

5.Adım Parti İçin Yer, Saat ve Tarih Belirleyin

sürpriz doğum günü partisi

Partinin en önemli kısımlarından birisi hangi saat ve tarihte yapılacağıdır. Birçok insan çalışmakta okumakta ya da değişik işleri olmaktadır. Bu sebeple çoğunluğa yönelik olarak biçimde tarih ve saat belirlenmelidir. Sürpriz yaş günü partileri ekseriyetle gün sonuna kadar sürerken yeni yıl partileri sabaha kadar ilerlemektedir. Yeni yıl partileri için gün ve saat belirlemeye esasen ihtiyaç yoktur. Genel olarak yeni yıl olacağı gün resmi ve kurumsal firmalar tatil verebilmektedir.

sürpriz doğum günü partisi

fiyat

Yanı sıra başka partileriniz için hafta sonlarını tercih etmenizde bir hayli yarar söz konusudur. Hafta içi kalabalık kentlerde yaşanan trafik yoğunluğu ve insanların çalışması sebebiyle katılım oranı bir hayli azalacaktır. Hatta gece yarısından sonra ilerleyen partilere iş yapan kişiler mutlaka hafta içi katılım gösteremez. Bu sebeple hafta sonu yapılan partileriniz çok daha canlı ve aktif olacaktır.

 

6.Adım Parti Müziğinizi Belirleyin ve Ortamı Doğru Işıklandırın

sürpriz doğum günü partisi

Partinin en can alıcı kısmını müzikler ses sistemi ve ışıklandırma oluşturmaktadır. Bu sebeple bu konulara fazlası ile dikkat etmeniz gerekiyordur. Parti müziklerinizi neşeli ve insanları coşturacak stilde seçmeniz gerekiyordur. Hatta bu müziklere uygun bir biçimde hareket edecek ışıklandırma sistemi de partiye çok ayrı bir renk katacaktır.

sürpriz doğum günü partisi

fiyat

Partide kullanılan ses sisteminin önemi bahsetmemize esasen ihtiyaç yoktur. Müzikler ne kadar heyecanlı ve güzel olursa olsun ses sistemi fena ise partinin bittiği noktadır söyleyebiliriz. Bir parti için en önemli malzemelerden birisidir ses sistemleri. Bu sebeple kullanacağınız ses sisteminde ucuz olanını düşünmeden spesial ve güzel olanlarını tercih etmelisiniz.

 

7. Adım Partiyi Videoya Almayı ve Fotoğraf Çekmeyi Unutmayın

sürpriz doğum günü partisi

Müthiş bir parti yapıyorsanız bunu kalıcı kılmanız gerekiyordur. Daha sonrasında izlemek isteyen arkadaşlarınız olacağı gibi ilerleyen anlarda muhakkak sizde fotoğraflara ve videolara bakmak isteyeceksinizdir. Bu sebeple partinizde video ve fotoğraf çekmeyi mutlaka ihmal etmeyiniz.

Sürpriz parti için isterseniz kendiniz video ve fotoğraf çekebilirsiniz. Ancak büyük ve herkese yönelik olarak bir parti ise bir fotoğraf ekibi tutmanızda bir hayli yarar söz konusudur. Eğlencenizi kesmeden devamlı şekilde video ve fotoğraf çeken bir ekip sizi bir hayli rahatlatacaktır. Hatta partiden sonra bu fotoğraf ve videoları davetlilere göndererek kendilerine güzel ve sevindirecek bir hediye edebilirsiniz. Davetliler tarafından bir hayli etkileyici karşılanacak bir durumdur.

sürpriz doğum günü partisi

fiyat

Tüm bu ince ve güzel fikirlere uyum sağladığınız müddetçe somut olarak bir hayli neşeli bir sürpriz parti çıkacaktır. Bir partinin güzel olması yapılan plana ve partide planlanan neşeli aktivitelere bağlıdır. Güzel bir parti eksiksiz olması gerekir. Büyük partiler için maliyetlerde çoğalacağı gibi ufak ölçekli partiler daha düşük maliyetler ile planlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir