Yılbaşı İçin En Uygun Kıyafet Seçimi

İnsan bir topluluğa girdiğinde onu ilk temsil eden şey kıyafetleridir. Ortama uygun kıyafet giymek bu yüzden çok önemlidir. Yılbaşı yeni yıla hazırlık ve mutlu girmek için önemli bir gündür. Yılbaşında gidilen mekâna göre kıyafet seçmek çok önemlidir. Yılbaşında insanlar güzel ve özel mekânlara ailecek veya arkadaşlarıyla gitmek ister ve hepsi şıklık yarışına girer. Kırmızı rengi özellikle bugünün baş tacıdır ancak renk renk kıyafetlerle, ayakkabılarla insanları görmek mümkündür. Kırmızının hakim olduğu kombinler, taşlı kıyafetler ve ayakkabılar, parlak pullu kıyafet ve ışıltılı ayakkabılardan oluşan kombinleri yılbaşı gelmeden hazırlamak gerekir.

Yılbaşı İçin Kıyafet Seçerken En Çok Neye Dikkat Edilmelidir?
Kıyafetin kalitesi çok önemlidir. Bu yüzden kıyafet alınan markaya ve kumaşın türüne dikkat etmek gerekmektedir. Kumaş ne kadar kaliteli olursa kıyafet o kadar şık duracaktır. Kıyafet seçerken ve kombin oluştururken gidilecek mekân da çok önemlidir. Şık bir restorana gidilen kıyafet ile kulübe giderken giyilecek kıyafetin aynı olmayacağı açıktır. Şık bir restorana yemeğe giderken daha çok şık ve ağır kombinlerin tercih edilmesi yerinde olur. Kulüp gibi arkadaşlarla eğlenmeye giderken de daha çok hareketli kıyafetler tercih edilebilir. Ayrıca kombini ortaya çıkaran şeylerde ayakkabı, saç ve aksesuarlardır. Ayakkabı seçerken kombini tamamlayan rugan, şık bir stiletto gibi ayakkabılar tercih edilebilir. Saç seçiminde de doğal ve şık duran saç modellerine yönelmek yerinde olacaktır. Saç seçiminin yüze uygun olması da en az kıyafete uygunluğu kadar önemlidir. Kıyafet kombini aksesuar ve saçla tamamlandığında yılbaşı şans getirecektir ve şıklıkla birlikte özgüven de artacaktır.

Kırmızının Hâkim Olduğu Kombinler

Kırmızı rengi yılbaşında en çok görülen renktir. Kırmızının bugün için uğuru olduğuna inanılır. Kırmızı tonunu açık ve koyu şekillerde ayakkabı elbise kombini yapmak güzel olabilir. Siyah ince topuklu ayakkabılar ve düz kırmızı elbise ile de çok şık olunabilir. Ayrıca kombine uygun çanta ve kolye, bilekliklerle daha da şık olunabilir. Elbise tercih etmek istemeyenler de olabilir onlar için de şık bir topuklu ve jean üzerine parlak kırmızı bluz ve palto çok güzel tercih olacaktır.

 

Taşlı ve Pullu Elbiseler

Pullu payetli elbiseler artık gündelik hayatta bile kullanılmaya başlandı ve güzel kombinlenirse çok şık görüntü elde etmek mümkündür. Dikkat çekici ve iddialı kişilerin tercihleri arasında pullu payetli elbiselerde yer almaktadır. Pullu elbise kombini yaparken özellikle daha sade kombinlemeye dikkat etmek gerekmektedir. Saks mavi renkte bir elbise ve siyah topuklu bir ayakkabı ve siyah minik el çantası çok güzel bir kombin olabilir. Ya da bordo bir elbise ile siyah minik bir çanta çok uyumlu olabilir. Kombine uygun saç modeli de yapıldığında kişi geceye çok şık bir şekilde hazır olabilir. Elbiseden yana çok sıcak bakmayanlar içinde şık ince bir topuklu ve siyah bir jeanle bordo pullu payetli bir bluz çok şık olacaktır.

Taşlı elbiseler de yıldönümü, yılbaşı gibi özel günlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Taşlı uzun balık bir elbise seçimi yapılıp sade takılar ve çanta ile çok güzel bir kombin yapılabilir. Taş detaylı şık bir pantolon ceket takımı da yapılarak sade aksesuarlarla kombinlenip dikkatler üzerine çekilebilir.

 

Tesettürde Yılbaşında Şıklık

Yılbaşında şık olmak isteyen tesettürlü kadınlar da aynı şekilde taşlı, pullu elbiselerle çok güzel kombinler oluşturabileceklerdir. Uzun taşlı elbiselerin üzerine daha sade şallar tercih edebilirler. Ya dam şık kadife bordo bir elbise ile taş detaylı bir şal tercih edebilir bunu çok şık bir çanta ve ayakkabıyla kombinleyebilirler. Ailecek gidecekleri bir yılbaşı yemeğinde de sade şık bir elbise ve şal ile yılbaşı yemeğine katılabilirler. Arkadaşlarıyla birlikte katılacakları eğlencelerde de mekâna uygun olarak alternatifler oluşturabilirler. Topuklu üzerine bir jean giyip üzerine pullu uzun bir tunik ve düz renk bir şalla kombin oluşturabilirler.

 

Herkes Yılbaşında Şık Olabilir

Yılbaşı herkesin yeni yıla mutlu başlamak istediği ve şık bir görüntüyle geçirmek istediği bir gündür. Her bütçeye uygun şekilde şık kombinler oluşturulabilir. Önemli olan şık kombinleri nasıl oluşturacağını ve hangi aksesuarlarla tamamlanması gerektiğini bilmektir. Yılbaşına çok az kalmışken kombin arayışlarını girmeli ve o günü çok şık geçirmek yerinde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir